پشتیبانی و دانلود

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

s f

اطلاعات تماس
ایران - چهارمحال و بختیاری
شهرکرد - خیابان اول
[email protected]
038312345678
ما را دنبال کنید
مسیر رشد سئو

مسیر رشد سئو

سئو یک فرایند پیچیده است که باتوجه به به فاکتورهای مختلفی، دارای مسیر رشد خاصی است. امروزه اهمیت بهینه سازی و سئو سایت بر هیچ کسب و کار اینترنتی پوشیده نیست. همه‌ی ما می‌دانیم برای موفقیت بیشتر باید سایتی طراحی کرد و سئو آن را توسط متخصص به انجام رساند.

در مقاله پیشین در رابطه با 3 گام اصلی در استراتژی سئو صحبت کردیم و گفتیم که چگونه به یک استراتژی مناسب دست یابیم. در ادامه پیش از آنکه به بررسی مسیر رشد سئو بپردازیم؛ بهتر است بدانیم که سئو چه کارهایی می‌تواند انجام دهد و برای چه اهدافی مناسب نیست. درواقع به واسطه آن، انتظاراتمان را از سئو مشخص کنیم.

کارهایی که مسیر سئو می‌تواند انجام دهد

منظور از طراحی استراتژی سئو این است که بوسیله استفاده از چند ترفند، اهداف بازاریابی را با اهداف کسب و کارمان همسو سازیم. سئو سایت در این زمینه می‌تواند کارهای زیر را برای شما انجام دهد:

  • کاربرانی که به دنبال محتوای ارزشمند هستند را جذب کند.
  • نحوه نمایش و معرفی برند شما در نتایج جستجو را کنترل نماید.
  • به کمک باکس های پیشنهاد خودکار و باکس جستجوهای مشابه کاربران، آنها را به سمت عبارات مشخصی هدایت کند که به نفع برند کسب و کار شما باشد.

درواقع هرچیزی که در صفحه نایج جستجو نشان داده می‌شود، تا حد زیادی قابل کنترل با سئو است.

کارهایی که سئو نمی‌تواند انجام دهد

با اینکه سئو قابلیت های بسیاری دارد، اما نمی‌توان هرچیزی را از آن انتظار داشت. انتظار نادرست باعث اشتباه در مسیر استراتژی سئو می‌شود. سه اشتباه یا باور اشتباه رایج در زمینه سئو که نیاز به توضیحات بیشتری دارند را در ادامه بازگو می‌کنیم:

افزایش آمار جستجوی یک عبارت خاص

درحالت عادی، تکنیک های سئو سایت قادر نخواهند بود باعث افزایش نرخ جستجوی کلمه خاصی و یا ترغیب به جستجو آن شود. اگر در رتبه برتر یک نتایج جستجو قرار دارید، ویدیو و تصاویر سایت شما در بخش های مربوط به خودشان در نتایج جستجو، نمایش داده می‌شوند. حتی ممکن است یکی از وبسایت های صفحه اول نتایج به شما لینک بدهد. اما این موضوع بدین معنا نیست که لزوما آمار بازدید یا فروش بالایی خواهید داشت.

در واقع سئو نمی‌تواند آمار جستجوی عبارتی که شما در آن دارای جایگاه و رتبه هستید را افزایش دهد. بلکه هدف سئو کسب جایگاه در عبارت هایی است که کاربران به دنبال جستجوی آنها می‌باشند. میزان تقاضا ارتباط مستقیمی با کشش بازار، ظرفیت بازار و تکانه های خارجی کسب‌وکار شما دارد.

سئو، برندینگ نیست

بدین تردید سئو بر موفقیت یک برند تاثیر بسزایی دارد، اما به تنهایی سازنده آن نخواهد بود. سئو یکی از راه هایی است که بواسطه آن می‌وان تا حدودی برند خود را به کاربران معرفی کرد. زمانی که کاربر وارد وبسایت شما می‌شود، در نحوه کار با وبسایت شما تجربه‌ای کسب کرده و با آن درگیر خواهد شد.

پروسه‌ای که کاربر در این رفتارها طی می‌کند، بسیار بیشتر و متفاوت تر از چیزی است که در صفحه نتایج جستجو مشاهده می‌کند. سئو نمی‌تواند به نهایی بر طور تمامی این مسیر اثرگذار باشد. فاکتورهایی نظیر طراحی ظاهری، لحن محتوا، تجربه کاربری و … در این مسیر تاثیرگذار هستند.

به بیان دیگر، سئو بر نتایج جستو اثر گذار است و بدین طریق می‌تواند نرخ ورود به سایت شما را افزایش دهد. اما بر رفتار کاربر در سایت شما تاثیری نخواهد داشت.

تبدیل مستقیم مخاطبان به مشتری

گاهی اوقات در فرایند سئو می‌بینیم که شخصی تمام مسیر سئو را بسار عالی انجام داده و توانسته سایت خود را به صفحه اول نایج جستجو برساند. اما هنگامی که کاربر وارد این سایت می‌شود، از نتیجه بدست آمده راضی نبوده یا به مشتری تبدیل نمی‌شود.

گوگل بسیار بر رفتار کاربر دقت دارد و اگر سایتی نتواند رضایت او را بدست آورد، آن را شناسایی کرده و به رتبه های پایینتر نتایج جستجو انتقال می‌دهد. در آخر نیز سایت های بهتر را جایگزین آن می‌کند.

از زمانی که کاربر وارد سایتتان می‌شود، وظیفه جلب رضایت وی برعهده وبسایت است. اگرچه بررسی برخی از فاکتورهای وبسایت ها نظیر سرعت و کدنویسی های استاندارد، لینک‌سازی داخلی و منوها نیز جزئی از فعالیت سئو محسوب می‌شود. اما در نهایت باز هم وظیفه‌ی کنترل وبسایت به طور کلی، بخشی از وظایف سئو محسوب نمی‌شود.

مسیر سئو یک داستان یک‌شبه نیست!

سئو یک پروسه طولانی بوده و نمیتوان یک شبه به آن دست پیدا کرد. در واقع می‌توان گفت سئو نوعی سرمایه‌گذاری بلندمدت محسوب می‌شود. برای موفقی در آن باید بهینه سازی های مختلفی صورت گیرد تا آنها در کنار هم بتوانند سایت را در رتبه های برتر نتایج جستجو قرار دهد. سئو به تکنیک هایی مانند تبلیغات پولی، PPC یا فعالیت هایی که گاها SEM نیز نامیده می‌شوند هیچ شباهتی ندارد.

این تکنیک ها در بازه زمانی کوتاه مدتی (به کوتاهی 24 ساعت) با صرف هزینه‌هایی قابل توجه، ممکن است نتایجی برای شما داشته باشند. اما سئو یک فرآیند طولانی مدت و حداقل 24 ماهه است که اثرگذاری بیشتر و پایداری طولانی‌تری نیز خواهد داشت.

ارسال نظر