پشتیبانی و دانلود

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

s f

اطلاعات تماس
ایران - چهارمحال و بختیاری
شهرکرد - خیابان اول
[email protected]
038312345678
ما را دنبال کنید
3 گام اصلی در استراتژی سئو

3 گام اصلی در استراتژی سئو

همه ما تا حدودی با سئو و استراتژی کلی آن آشنا هستیم. اما اگر بخواهیم یک توضیح خلاصه در رابطه با آن بدهیم، سئو SEO به معنای بهینه سازی برای موتورهای جستجوگر است. درواقع با استفاده از آن می‌توانید نتایج جستجو در گوگل را کنترل و تغییر دهید. در صورتی که ساختار و محتوای سایتتان برای گوگل قابل درک باشد. با وسیله داشتن استراتژی سئو مناسب خواهید توانست کاری کنید که با جستجوی یک عبارت خاص، سایت شما در نتایج جستجو ظاهر شود.

البته تنها گوگل ملاک نیست و بهینه سازی برای موتورهای جستجوی دیگری نظیر یاهو، بینگ و … از اهمیت بالایی برخوردار است. اما به دلیل نفوذ گسترده گوگل در دنیا و تعداد زیاد کاربران آن، عمده تمرکز بهینه سازی بر روی گوگل است. نکته مهمی که در این باره اهمیت دارد این است که برای موفقیت در بهینه سازی سایت، باید استراتژی قوی و مناسبی طراحی نمایید. در طراحی استراتژی سئو سایت سه گام اصلی به شرح زیر وجود دارد.

گام اول در استراتژی سئو؛ توجه به اهداف تجاری

سئو به تنهایی هدف تجاری یک مجموعه نیست. داشتن رتبه در ک لیست بلند بالا از کلمات کلیدی ، هدف اصلی هر مجموعه تجاری نیست. این مجموعه تصمیم دارد خارج از محدوده فیزیکی و زمانی، محصولات و خدمات خود را به طیف وسیع‌تری از مخاطبان بفروشند. در واقع میتوان گفت سئو یک پل ارتباطی میان مجموعه موردنظر تا هدفش است.

اما برای اینکه بتوان با سرعت از روی این پل گذر کرد، باید از تجهیزات و ترفندهای مختلفی استفاده کنیم. در غیر این صورت مدت زمان زیادی را روی پل خواهیم ماند. از جمله این ترفندها، انجام فعالیت هایی در حوزه برندینگ است.

گام دوم در استراتژی سئو؛ مشخص کردن اهداف بازاریابی

همانطور که اشاره شد، برندسازی از جمله مواردی است که در رسیدن به اهدافمان بسیار تاثیر گذار است. سه هدف اصلی بازاریابی که شامل «ایجاد آگاهی از برند»، «افزایش ورودی‌های قیف فروش» و «ترغیب مشتریان بالقوه به خرید» از جمله مواردی می‌باشند که مستقیما با سئو سایت (که یک شیوه بازاریابی محسوب می‌شود) مرتبط هستند.

ایجاد آگاهی از برند

به نحوی می‌توان گفت هدف از برندینگ، دیده شدن بیشتر است. هرچه افراد بیشتری برند و کسب و کار ما را بشناسند، مسلما احتمال فروش محصولات‌مان نیز بالاتر خواهد رفت. در یک مثال ساده، برند شیائومی هنگامی که برای نخستین بار به بازار عرضه شد، کمتر کسی محصولات این شرکت را خریداری می‌نمود. اما با گذشته زمان و افزایش تبلیغات این برند در زمینه های مختلف، باعث شد که برند شیائومی به یکی از برندهای مشهور و معتبر دنیا تبدیل شود.

در نتیجه می‌توان گفت، ایجاد آگاهی از برند در جامعه، یک هدف بازاریابی خوب تلقی می‌گردد. سئو در رسیدن به این هدف بازاریابی تا حد بسیار زیادی به شما کمک خواهد کرد. هنگامی که کاربر با سرچ یک کلمه کلیدی، سایت شما را در صفحه اول نتایج جستجو مشاهده کند، نام مجموعه‌تان در ذهن او ماندگار خواهد شد و در موارد بعدی در هنگام خرید محصول مشابهی میان شما و رقیبتان، شرکت شما را به عنوان یک فروشنده معتبر انتخاب خواهد نمود.

افزایش ورودی‌های قیف فروش

هر فروشنده‌ای شلوغ بودن فروشگاهش و داشتن مشتریان بلقوه احساس رضایت می‌کند. هرچه تعداد ورودی سایت شما بیشتر، بدیل شدن آنها به مشتریان همیشگی شما بیشتر خواهد شد. حتی میتوانید اطلاعات تماس آنها را جمع‌آوری و برای اطلاع رسانی های بعدی به کار بگیرید. به بیانی دیگر شما بوسیله استراتژی های مختلف بازاریابی از این سرمایه به خوبی در جهت تعامل و فروش بیشتر استفاده می‌کنید.

ترغیب مشتریان بالقوه به خرید

استراتژی سئو مجموعه‌ای از ترفندهایی می‌باشد که بواسطه آن که با رساندن شما به رتبه های برتر در نتایج جستجو کلمات کلیدی، به شما کمک میکند که به اهداف بازاریابی و اهداف تجاری خود برسید. برای چیدن این استراتژی باید آگاهی کاملی از اهداف داشته باشید و بدانید که هر کدام از تکنیک های سئو کلاه سفید چگونه به اهداف بازاریابی و تجاری یک شرکت کمک خواهد کرد.

قبل از هر چیزی در فرایند سئو سایت، در رابطه با اهداف تجاری و اهداف بازاریابی کسب و کار از خودتان سوال کنید. در غیر اینصورت فعالیت‌های شما در مسیر درستی قرار نخواهد گرفت و نمیتوانید به درستی آن را مدیریت نمایید.

  • چرا این سایت به سئو نیاز دارد؟
  • با دستیابی به نتایجی که از سئو حاصل می‌شود کسب و کار من چه تغییری خواهد کرد؟
  • نتیجه‌ی کدام فعالیت سئو بیش از بقیه در جهت اهداف تجاری شرکت است؟
  • و …

گام سوم؛ شروع استراتژی سئو

هنگامی که به درستی فعالیت‌های سئو را با اهداف مذکور همگام نمایید، مخاطبان شما اهمیت کار شما را درک خواهند کرد. یک استراتژی سئو خوب از 3 مرحله اصلی تشکیل شده است. درصورتی که به این مراحل توجه نفرمایید،  موفقیت در کسب و کارتان به تاخیر با شکست مواجه خواهد شد.

شناسایی کلمات کلیدی کم رقابت با نرخ تبدیل بالا

از مهمترین مراحل در استراتژی سئو که معمولا نیز نادیده گرفته می‌شود، کسب جایگاه برای کلماتی‌ست که میزان تقاضا یا جستجوی پایینی دارند. اگرچه با استفاده از آن در ابتدا نخواهید توانست آمار بازدید چشمگیری بدست آورید، اما همان تعداد اندک را با احتمال بالاتری به مشتری تبدیل خواهد کرد. در این مرحله رقابت ساده‌تر بوده و به نوعی زمینه‌ی مناسبی را برای کسب رتبه در نتایج پر جستجو فراهم خواهد کرد.

هدف گیری عباراتی با جستجوی بالا و قابل رقابت

از دیگر نقاط استراتژیک سئو، توجه به عبارات کلیدی نادیده گرفته شده‌ی بازار است. به بیان دیگر بهینه سازی در عبارات و کلمات کلیدی‌ای که جستجوی بالایی دارند اما میزان رقابت آن ها کم است. بواسطه این نوع عبارات کم متمرکز شده، میتوان ترافیک سای خود را بخوبی افزایش داد.

تولید محتوای جلب کننده لینک‌ها و توجهات بسیار

یکی از مهمترین و تاثیرگذارترین فاکتورها در سئو سایت، تولید محتوای ارزشمند است. شما می‌توانید به دنبال تولید محتوایی باشید که افراد و سایت‌های اثرگذار را به تعامل با برند شما ترغیب نماید و یا محتوایی بیافرینید که منجر به دریافت لینک‌هایی ارزشمند در فضای وب شود. این کار باعث میشود که به سرعت در نتایج جستجو رشد نمایید و حتی در عبارت‌هایی با جستجو و رقابت بالا نیز جایگاه کسب کنید.

ارسال نظر