پشتیبانی و دانلود

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

s f

اطلاعات تماس
ایران - چهارمحال و بختیاری
شهرکرد - خیابان اول
[email protected]
038312345678
ما را دنبال کنید
بهبود سئو محتوای ویدیویی در آپارات

بهبود سئو محتوای ویدیویی در آپارات

محتوای ویدیویی از جمله بهترین و جذابترین محتواها می‌باشد که می‌توان از آن استفاده نمود. این نوع محتوا خصوصا در زمینه برندینگ بسیار تاثیر گذار است و باعث افزایش شهرت مجموعه شما می‌شود. همچنین از نظر کاربر نیز بسیار دلپذیر بوده و باعث افزایش زمان حضور آن در سایتتان می‌شود. درنتیجه می‌توان گفت باعث بهبود سئو سایت نیز می‌گردد.

در مقاله انتخاب بستر مناسب انتشار محتوای ویدیویی به طور مفصل درباره اینکه بستر سایت برای انتشار ویدیو بهتر است یا آپارات صحبت کردیم. پیش از آنکه به موضوع اصلی بحث بپردازیم، سوالی که در اینجا مطرح می‌شود این است که آیا یوتیوب نیز می‌تواند بستر مناسبی باشد یا خیر؟ 

یوتیوب بستری برای انتشار محتوای ویدیویی

از جمله گزینه های جذاب و پرطرفدار انتشار محتوای ویدیویی در دنیا، یوتیوب می‌باشد. در ایران باتوجه به تحریم ها و فیلترینگ این پلتفرم، نمیتوان به طور موثر از مزای این نوع محتوا بهره‌مند شد. درواقع هنگامی که بدون فیلتر شکن و سرور کشور دیگری، به زبان فارسی موضوعی را جسجو می‌کنیم، کمتر شاهد حضور یوتیوب در نتایج جستجو هستیم.

همچنین حتی اگر ویدیوهای یوتیوب در نتایج جستجو ظاهر شوند، کاربر برای مشاهده آنها باید فیلتر شکن خود را فعال کند که این به نوعی کاری سخت و زمانبر است. با کنارهم گذاشتن تمامی این موارد ذکر شده، یوتیوب بستر مناسبی برای بارگذاری محتوای ویدیویی در وب فارسی نیست.

اما اگر در حوزه بین المللی در حال فعالیت می‌باشید، باتوجه به اینکه مخاطبانتان تنها محدود به ایران نمی‌شوند، قطعا یوتیوب انتخاب بهتری در مقایسه با آپارات یا هر بستر دیگری است.

راهنمای کاربردی برای بهبود سئو محتوای ویدیویی در آپارات

خب حال به بررسی موضوع اصلی مطلب می‌پردازیم. اگر مقاله پیشین را مطالعه کرده باشید، به این نتیجه رسیدیم که انتشار ویدیو در آپارات در بیشتر موارد انتخاب مناسبتری برای سئو سایت است. از جمله عواملی که موجب این انتخاب شد، اعتبار بالای سایت آپارات و کسب جایگاه سریع در نتایج جستجو به وسیله آن بود.

توجه داشته باشید که برای کسب جایگاه بهتر در گوگل، تنها این کافی نیست که ویدیویی را در آپار بارگذاری کنید. بلکه برای موفقیت آن باید یکسری نکات را رعایت نمایید. در ادامه 5 نکته اصلی را با هم مرور می‌کنیم.

انتخاب عنوان کوتاه و جذاب در محتوای ویدیویی

عنوان ویدیو اولین راه ارتباطی است که موجب جذب کاربر به سمت ویدیو می‌شود. عنوان ویدیو شما همان عبارتی می‌باشد که در آپارات و در صفحه نتایج جستجو نمایش داده میشود. سعی کنید برای نوشتن عنوان تمام خلاقیت خود را بکار ببرید. عنوان محوای ویدیویی باید کوتاه و جذاب باشد.

به عنوان مثال اگر ویدیو شما در رابطه با آموزش تولید محتوا است، بهتر از عبارتی نظیر «آموزش صفر تا صد تولید محتوا» در عنوان خود استفاده کنید تا به جای «آموزش تولید محتوا» !! استفاده درست از تکنیک های عنوان نویسی نظیر اعداد، افعال منفی و جملات پرسشی می‌تواند شانس کلیک بر روی ویدیوی شما را افزایش دهد.

نوشتن توضیحات مختصر و مفید

در قسمت توضیحات ویدیو، بهتر است چند جمله‌ی مختصر درباره محتوای ویدیو بنوسید. اینکار موجب می‌شود، کاربران با یک اطلاعات کلی به محتوای ویدیویی شما نگاه کنند. همچنین با اینکار درک آنها از مطالب داخل ویدیو آسانتر خواهد شد. هرچه این توضیحات کوتاه‌، مختصر و مفیدتر باشد، شانس تماشای ویدیو توسط کاربران افزایش پیدا خواهد کرد. همچنین معمولا چند کلمه ابتدایی از این متن به عنوان توضیحات متا در صفحه نتایج جستجو نشان داده می‌شود.

استفاده از لینک‌سازی

در قسمت توضیحات ویدیو میتوانید از فضا استفاده کنید و به سایت خود لینک دهید. توجه داشته باشید که محتوای ویدیو باید با محتوای صفحه مقصد مرتبط باشند. در غیر این صورت به جای تاثیر مثبت، تاثیر منفی بر سئو سایت شما بجا خواهد گذاشت.

با درج این لینک می‌توانید کاربران را از آپارات به سایت خودتان هدایت نمایید. توجه داشته باشید که دلیل خوبی برای ورود کاربر به سایت خود داشته باشید و این دلیل را به وضوح در متن توضیحات ذکر کنید.

انتخاب دسته بندی و برچسب

با انتخاب دسته‌بندی و برچسب مناسب، ویدیو شما در کنار ویدیوهای مرتبط دیگر در این پلتفرم قرار خواهد گرفت. در نتیجه بواسطه آن محتوایتان بیشتر دیده خواهد شد. درواقع این دو فاکتور در جستجوهای داخلی آپارات و نمایش ویدیوهای مرتبط نقش مهمی را ایفا می‌کنند.

کاور جذاب برای محتوای ویدیویی

بدون شک تاثیر آنچه که از طریق دیدن باعث جذب کاربر می‌شود به مراتب بیشتر از چیزی است که از طریق خواندن باعث جذب مخاطب می‌گردد. درنتیجه همواره تلاش کنید از کاورهای جذاب، مرتبط و زیبا برای ویدیوهای خود انخاب نمایید. اینکار انتخاب ویدیو شما و شانس دیده شدنش را توسط کاربر افزایش می‌دهد.

علاوه بر جذابیت، کاور ویدیو باید بتواند مهمترین اطلاعات محتوای آن را به مخاطبان انتقال دهد. استفاده از یک کاور اختصاصی و ارائه محتوای متنی و توضیحات کوتاه در آن شانس دیده‌شدن محتوای ویدیویی را افزایش می‌دهد.

به خاطر بسپارید که اهمیتت ویدیو تنها در زمینه سئو سایت نیست. بلکه ویدیو یکی از قدرت‌مندترین ابزارهای بازاریابی که با استفاده از آن می‌توانید کاربر را با خدمات و مجموعه خود آشنا کنید و او را به سمت سایت خود هدایت نمایید. علاوه بر آن ویدیوهای جذاب و مفید به سرعت توسط کاربران دست‌به‌دست شده و در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته می‌شوند.

ارسال نظر