پشتیبانی و دانلود

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

s f

اطلاعات تماس
ایران - چهارمحال و بختیاری
شهرکرد - خیابان اول
[email protected]
038312345678
ما را دنبال کنید
مهمترین فاکتورهای سئو سایت از نظر گوگل

مهمترین فاکتورهای سئو سایت از نظر گوگل

شناسایی فاکتورهای سئو سایت همواره یکی از مهمترین و چالش برنگیزترین فرایندها برای وب‌مسترها محسوب می‌شود. به طور کلی هیچ منبع معتبر و قاطعی در رابطه با این موضوع صحبت نکرده است. گوگل نیز همواره در رابطه با سئو محتاط عمل کرده و پیش از این اطلاعات مشخص و دقیقی در مورد نحوه کارکرد موتور جستجوی خود منتشر نکرده بود.

البته کارمندان این شرکت در در قالب توییت یا روش های دیگر، اطلاعاتی جزئی‌ای منتشر کرده‌اند. اما این اطلاعات یا در قالب استعاره بیان شده و یا کامل و واضح نیستند. البته خبر خوبی که در رابطه با این موضوع وجود دارد، گوگل بالاخره در ویدویویی به نام SEO mythbusting، نکاتی در رابطه با اشتباهات رایج سئو منتشر کرده که بواسطه آن می‌توان اطلاعات بسیار مفیدی را بدست آورد.

البته علاوه بر کسب اطلاعات، درستی صحت آنها می‌باشد. چراکه بالاخره این اطلاعات از زبان خود گوگل بیان شده است.

انتخاب صفحات متناسب با جستجوی کاربر توسط گوگل 

کاربر به منظور دستیابی به هدفی، جستجویی را در گوگل انجام می‌دهد. برای اینکه کاربر بتواند به پاسخ خود دستیابد باید بهترین نتایج برای او نمایش داده شود. اما باید معیاری نیز وجود داشته باشد که بتواند به خوبی به نیاز کاربر پاسخ دهد. بر اساس پیش‌بینی متخصصان سئو سایت های برتر، آینده سئو در گرو درک هدف جستجو کاربر است. برای آشنایی درست با این موضوع توصیه می‌کنیم مقاله الگوریتم BERT گوگل را مطالعه فرمایید.

فاکتورهای رتبه بندی اصلی سئو از نظر گوگل

درواقع فاکتورهایی که گوگل از آنها برای رتبه بندی نتایج استفاده می‌کند، الگوریتم های آن را تشکیل داده‌اند. الگوریتم ها وظیفه بررسی سایت ها بر اساس فاکتورها و معیارها، و در آخر تصمیم گیری در مورد رتبه بندی نتایج را دارند. هرچه درک الگوریتم های گوگل از صفحه سایت بیشتر باشد، تا حد زیادی بر کسب رتبه بهتر در نتایج جستجو کمک خواهد نمود.

شناخت معیارهای تشکیل دهنده الگوریتم که تاثیر بیشتری بر سئو سایت سایت دارند، می‌تواند ما را در رسیدن به موفقی یک پله نزدیکتر کند. سه تا از فاکتورهای اصلی سئو که اثیر بسزایی بر رتبه بندی سایت دارند شامل محتوا، متاتگ و عملکرد و سرعت وب‌سایت است. این 3 مورد عواملی نیستند که استفاده از آن ها موفقیت شما را در کسب جایگاه تضمین کنند، اما توجه به آن ها می‌تواند تا حد زیادی به موفقیت شما کمک کند.

پادشاهی محتوا در فاکتورهای سئو

در مقاله پادشاهی محتوا کاملا این موضوع را بررسی کردیم و گفتیم که محتوا چقدر از نظر گوگل دارای اهمیت می‌باشد. مهمترین نکته در رابطه با این فاکتورهای سئو، کیفیت آن همراه با هدف تولید مشخص است. چیزی که کاربر به دنبال آن بوده و یا به آن نیاز دارد. اگر محتوا به جزئیات بیشتری پرداخته شود، می‌توانید به کاربر کمک شایعی در پیدا کردن مطلب، نمایید.

در واقع محتوایی تولید کنید که در خدمت هدف باشد. برای مثال اگر محصولتان بستنی است، نباید آن را با نامی اختصاصی معرفی کنید. ذکر نام برند در متن محتوا بد نیست و می‌تواند مفید باشد، اما نباید آن ها را به عنوان کلمات هدف استفاده کرد. چراکه کاربرتان با این نام به دنبال بستنی نمی‌گردد. بهتر است از کلمات توصیفی مانند بهترین، خوشمزه‌ترین و … استفاده کنید تا محتوا برای کاربران مشخصی مفید باشد.

اشاره به یکسری موارد کلی در محتوا اصلا چیز جالبی نیست. باید محتوایی تولید نمایید که مطمئن هستید مورد نیاز کاربران شماست و برای آن ها جذاب است. همچنین در متن خود باید کلماتی را بکار بگیرید که قابل استفاده برای کاربرانتان نیز است. این کلمات نباید کلماتی بسیار خاص و متفاوت باشد که برای کاربر شما غریبه باشد. به بیان دیگر، به زبان خود با مخاطب صحبت کنید.

متاتگ ها

متاتگ های عنوان و دیسکریپشن، دومین فاکتورهای تاثیر گذار سئو سایت می‌باشند. درواقع بواسطه متاتگ، توضیحات کلی از صفحه سایتان در نتایج جستجو برای کاربر نمایش داده می‌شود تا به او در پیدا کردن سایت موردنظرش کمک کند. در متای عنوان نیز می‌توانید از عنوانی اختصاصی که نشان دهنده هدف صفحه می‌باشد، استفاده کنید.

از جمله بارهای اشتباه در رابطه با متاتگ ها این است که افراد تصور می‌کنند هرچه کلمه کلیدی موردنظرشان را در متاتگ های عنوان و توضیحات متا بیشتر تکرار کنند، جایگاه بیشتری را نیز کسب خواهند نمود. همچنین متای عنوان نباید در دو تا چند صفحه، از عنوان مشابه استفاده شود.

درواقع خود متاتگ ها از فاکتورهای رتبه بندی سایت محسوب نمی‌شوند. بلکه عنوان و توضیحاتی که در متاتگ های Title و Description قرار می‌گیرد، درک محتوای صفحه برای ربات های گوگل آسان‌تر می‌شود، بنابراین استفاده از آن ها برای کسب جایگاه ضروری است.

بهینه بودن عملکرد و سرعت وب سایت

هنگامی که شما وارد سایتی می‌شوید، هرچقدر هم که ظاهر زیبایی داشته باشد، اما دارای سرعت پایینی باشد، اصلا شرایط مساعدی ندارد. درواقع مهمترین بخش از عملکرد یک سایت، سرعت آن است. فاکتورهایی که باعث افزایش سرعت بارگذاری و نمایش بهتر محتوای یک سایت می‌شوند در زیر مجموعه عملکرد یا همان Performance قرار دارند.

البته سرعت سایت بر سئو آن تاثیر بسزایی دارد اما به عوامل دیگر غلبه نمی‌کند. به بیان دیگر سرعت سایت به عنوان عاملی که به صورت مستقیم و غیر مستقیم بر سئوی سایت تاثیر دارد. نکته اصلی اینجاست که فاکتورهای محتوا و متاتگ ضروری هستند و بدون آن ها شانس موفقیت شما برای رتبه گرفتن در نتایج تقریبا به صفر می‌رسد.

با اینحال سرعت سایت در صورتی که برای کاربران مشکل ایجاد نکند ممکن است توسط گوگل نادیده گرفته شود. در واقع در مسئله سرعت اولویت با رضایت کاربر است.

ارسال نظر