پشتیبانی و دانلود

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

s f

اطلاعات تماس
ایران - چهارمحال و بختیاری
شهرکرد - خیابان اول
[email protected]
038312345678
ما را دنبال کنید
سئو و بهینه سازی

خدمات سئو چیست؟ چه خدماتی برای سایت من مناسب است؟

امروزه دیگر مدیران سایت ها و فعالان اینترنتی تا حدود بسیاری با معنا و مفهوم سئو آشنا شده اند و بخوبی می دانند به چه دلیل نیاز به سئو سایت دارند اما تعریف و آشناییت درستی با خدمات سئو ندارند. هنگامی که فردی بر روی سئو سایت خود سرمایه گذاری می کند درواقع هدفش رسیدن به جایگاه بهتر در نتایج جستجو گوگل، افزایش بازدید سایت و در نتیجه افزایش فروش است اما آیا این فرد شناختی از مسیر اجرای یک پروژه و خدماتی که یک متخصص سئو به او ارائه می دهد، دارد؟

این مطلب کاملا صحیح است که تنوع موضوعات و سایت های اینترنتی سبب شده است تا روش اجرا برای هر وبسایت کاملا متفاوت باشد و تعریف دقیق و مشخصی از خدمات سئو نداشته باشیم؛ اما اگر با دید کلی به خدمات سئو نگاه کنیم متوجه ی یک ساختار مشابه و قابل تعریف برای تمام پروژه ها می شویم. اگر تخمین درستی از خدمات مورد نیاز برای سایت وجود نداشته باشد باعث می شود برای موفقیت پروژه، فعالیت هایی صورت گیرد که هیچ برآورد هزینه ای برای آن درنظر گرفته نشده است که درنتیجه کاهش حاشیه سود متقاضی را در پی دارد.

در ادامه به تشریح و بررسی مهمترین خدمات رایج در سئو سایت می پردازیم.

خدمات سئو چیست؟

خدمات سئو تعریفی مشابه با خود سئو دارد درواقع به مجموعه فعالیت هایی که با هدف بهبود جایگاه وبسایت در نتایج جستجو صورت می گیرد را خدمات سئو می گویند. به طور کلی خدمات سئو را می توان به پنج دسته اصلی تقسیم کرد.

 1. سئو تکنیکال
 2. بازاریابی محتوا
 3. لینک سازی
 4. لوکال سئو
 5. آنالیز و مشاوره

شروع فرآیند پروژه سئو معمولا با بهینه سازی ساختار کدنویسی سایت و رعایت استانداردهای سئو می باشد؛ و مرحله بعد با تولید محتوای ارزشمند آغاز شده و فرآیند ایندکس و کسب جایگاه در نتایج شروع می گردد که با گذشت چند ماه از آغاز فعالیت یک سایت، با استفاده از به کارگیری تکنیک های لینک سازی می توان جایگاه وبسایت را در نتایج جستجو بهبود بخشید.

پس از کسب جایگاه در صفحه اول موتور جستجو گوگل، پروسه حفظ جایگاه و بهبود آن آغاز می گردد که در این مرحله دائما در حال آنالیز و بررسی کلمات هدف و شناسایی فرصت های جدید می باشیم و همچنین سعی در بهینه سازی محتوای وبسایت خود را متناسب با جستجوی کاربران، هستیم.

در ادامه مواردی از خدمات سئو را بررسی می کنیم که به هریک از بخش های معرفی شده مرتبط می باشند.

خدمات سئو در زمینه سئو تکنیکال

 1. بهینه سازی سرعت سایت
 2. بهینه سازی کدها و تگ های html
 3. سلامت کلی سایت؛ مدیریت Robots، Sitemaps  و Redirects و …
 4. پیاده سازی نشانه گذاری استاندارد
 5. طراحی و کدنویسی نسخه AMP
 6. بهینه سازی یا پیاده سازی نسخه موبایل سایت

خدمات بازاریابی محتوا در پروژه های سئو

 1. شناسایی و بررسی کلمات کلیدی
 2. تدوین ساختار محتوایی وبسایت و صفحات هدف
 3. برنامه زمانی و استانداردهای تهیه محتوا
 4. تهیه محتوای مستمر متناسب با استانداردهای سئو
 5. مدیریت عنوان و توضیحات مناسب برای سئو
 6. تدوین استراتژی لینک سازی داخلی سایت

خدمات سئو در زمینه لینک سازی

 1. بررسی وضعیت فعلی سایت و آنالیز رقبا
 2. تدوین برنامه و استراتژی لینک سازی دستی و فعالیت در شبکه های اجتماعی
 3. تدوین برنامه خرید رپورتاژ آگهی براساس بودجه و نیاز
 4. تدوین برنامه خرید بک لینک براساس بودجه و نیاز
 5. حذف لینک های مخرب و رهایی از جریمه گوگل

خدمات سئو در زمینه سئو محلی

 1. ثبت لوکیشن در نقشه گوگل
 2. مدیریت نظرات، امتیازات و پرسش های کاربران
 3. هدف گذاری عبارات محلی در صفحات سایت

مشاوره سئو برای پروژه های بزرگ

بسیاری از سایت های اینترنتی که در زمینه ی فعالیت خود قوی عمل می کنند و همچنین بسیاری از شرکت های معتبر، خود دارای تیم های تخصصی می باشند که در زمینه تولید محتوا، برنامه نویسی و سئو فعالیت می کنند. در این شرایط متخصص سئو نقش مشاور دارد و فعالیت هایی که بایستی برای بهبود وضعیت سئو سایت انجام گردد را به صورت کاربردی و عملی برای تیم مربوطه توضیح می دهد.

مشاوره سئو بهتر است همراه با آموزش تخصصی به تیم مربوطه صورت گیرد بصورتی که ابتدا طی جلسات حضوری آموزش های اولیه در زمینه کاری هر تیم به آن ها ارایه شود و پس از آن دستورات اجرایی برای آنها ارسال گردد.

کدام خدمات برای سایت من مناسب است؟

اینکه چه خدماتی مناسب سایت شما می باشد و چه خدماتی مناسب نمی باشد بر عهده ی متخصص سئو است؛ البته این خدمات بشکل کلی برای همه سایت های اینترنتی قابل تعریف می باشند اما در خیلی از موارد ممکن است بخش هایی از آن ها توسط خود شما قبلا انجام گرفته باشد.

برای اینکه بتوانید عملکرد متخصص سئو را تجزیه و تحلیل کنید بهتر است پیش از آغاز پروژه، ملاک های خود را برای سنجش موفقیت تعیین کنید. روش های مختلفی برای سنجش موفقیت شما در سئو وجود دارد که برخی از آنها درست و برخی کاملا اشتباه هستند.

مهمترین ملاک های ما برای موفقیت در سئو یک سایت فاکتورهایی مانند موارد زیر خواهد بود:

 • افزایش سرعت لود صفحات سایت
 • افزایش تعداد بازدیدکنندگان سایت از طریق موتورهای جستجو
 • افزایش زمان حضور کاربر در سایت و ارتباط بیشتر کاربران با آن از طریق ارسال دیدگاه یا اشتراک گذاری
 • افزایش نرخ CTR براساس اطلاعات درج شده در گوگل وبمستر
 • افزایش فروش سایت یا شرکت شما
 • و …

در مقابل معیارهایی نیزهستند که بعضا به عنوان ملاک موفقیت سئو ارائه می شوند ولی تنها توجه به آن ها کار اشتباهی می باشد و نمی تواند تضمینی برای افزایش فروش باشد. برخی رایج ترین معیارهای اشتباه برای موفقیت در سئو عبارتند از:

 • بهبود رتبه الکسای سایت
 • کسب جایگاه در یک یا چند عبارت کلیدی خاص
 • تعداد محتوای تولید شده در هفته یا ماه
 • تعداد صفحات ایندکس شده سایت
 • و …

برای استفاده از خدمات سئو باید آن ها را بشناسیم؟

هنگامی که پروژه سئو وبسایت خود را به یک فرد یا شرکت متخصص در این زمینه واگذار می کنید بهتر است راه کاری برای نظارت بر عملکرد آن مجموعه داشته باشید. اصلا لازم نیست که شما یک متخصص تمام عیار سئو باشید ولی درک مفاهیم اولیه و شناخت تکنیک های رایج سئو برای شما الزامی است.

شناخت اصول و مفاهیم اولیه سئو به شما کمک می کند درخواست های منطقی از متخصص سئو داشته باشید و البته هزینه های اعلام شده از طرف او را نیز آنالیز کنید. برای این یادگیری می توانید از منابع معتبر آموزش سئو یا از کارگاه های تخصصی که در این زمینه برگزار می شود یاری بجویید؛

 

ارسال نظر