پشتیبانی و دانلود

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

s f

اطلاعات تماس
ایران - چهارمحال و بختیاری
شهرکرد - خیابان اول
[email protected]
038312345678
ما را دنبال کنید
h

افزایش سرعت سایت

سرعت سایت از مهمترین فاکتورها برای سنجش کارایی و سئو سایت است. گوگل، سرعت مناسب سایت را نشانگر کاربرپسند بودن آن می داند و آن را بعنوان یکی از 200 فاکتور خود در رنکینگ صفحات و جایگاه در نتایج جستجو در نظر می گیرد. با افزایش رقابت در زمینه سئو و جذب بازدیدکنندگان بیشتر از طریق موتورهای جستجو، از دست دادن هر فرصتی می تواند شانس شما را برای رسیدن به صفحه اول گوگل کاهش دهد.

15 نکته ضروری برای افزایش سرعت سایت

1- بهینه سازی تصاویر

تصاویربا توجه به اینکه حجم زیادی از سایت شما را تشکیل می دهند، می توانند تاثیر زیادی بر افزایش سرعت سایت شما داشته باشند. تغییر سایز عکس‌ها با استفاده از HTML تاثیری بر سایز آنها ندارد و تنها نحوه نمایش را تغییر می دهد، برای  کاهش حجم سایت و نتیجتا افزایش سرعت سایت از نرم افزارهای جانبی مانند فتوشاپ استفاده کنید.

در زیر چند برنامه آنلاین برای بهینه سازی تصاویر، مشاهده می کنید:

  • Smush.it
  • Online Image Optimizer
  • SuperGIF

2- فرمت تصاویر

از فرمت های استاندارد مانند JPG، PNG و GIF برای تصاویر استفاده کنید.

3-عدم وجود متن گرافیکی

برخی از سایت ها برای زیباتر شدن مطالب ارئه شده و عنوان‌ها در سایت، آن ها را بصورت تصویر قرار می دهند، اینکار حجم سایت شما را افزایش داده و برای سئو مناسب نیست، بهتر است برای اینکار از دستورات CSS استفاده کرده و مطالب را بصورت متن ارائه دهید.

4- افزونه‌های غیرضروری را حذف کنید

افزونه‌ها تاثیر زیادی بر سرعت سایت شما می گذارند، بعضی از آنها مانند دکمه‌های اشتراک گذاری برای هر سایتی لازم هستند ولی نصب افزونه‌های متعدد و غیرضروری سرعت سایت شما را کاهش خواهد داد.

5- CSS و JS را درون کد استفاده نکنید

بهتر است که کدهای CSS و JavaScript خود را در فایل‌های جدا قرار دهید. زمان لود شدن سایت این فایل ها در حافظه کش مرورگر ذخیره شده و در بازدیدهای بعدی سرعت سایت را افزایش می دهد. همچنین این کار ایجاد تغییرات در سایت را برای شما راحت تر می کند.

6- استفاده از حافظه کش مرورگر

هربار که بازدیدکنندگان سایت شما را باز می کنند تمام تصاویر و کدها بارگذاری می شوند که زمان زیادی را می طلبد ولی با استفاده از حافظه کش مرورگر شما می توانید بخش زیادی از اطلاعات را بر روی کامپیوتر کاربران ذخیره کنید و در بازدیدهای بعدی دیگر نیازی به دانلود دوباره آنها نیست. این امر سرعت سایت را به طرز چشمگیری افزایش می دهد. همچنین مصرف پهنای باند و هزینه هاست خود را کاهش خواهید داد.

7- قرار دادن فایل JavaScript در انتهای متن 

این کار باعث می شود که لود شدن این نوع فایل ها در انتها صورت پذیرد و بارگذاری باقی مطالب را به تاخیر نیندازد.

8- پرهیز از ریدایرکت

تا جایی که می توانید از ریدایرکت کردن لینک‌ها خودداری کنید، زیرا باعث اضافه شدن یک درخواست HTTP شده و سرعت سایت را کاهش می دهد. آدرس‌های اشتباه را پیدا کنید و تمامی آنها را درست کنید.

9- کاهش DNS

برای خواندن DNS یا همان نام دامنه‌ها بر روی هاست، هر کدام بین 20 تا 120 میلی ثانیه زمان نیاز دارند. برای اینکار شما می توانید از آدرس دهی بجای ساخت زیردامنه استفاده کنید بطور مثال از Websima.com/blog بجای blog.websima.com استفاده کنید.

10-حذف CSS ها و HTML های غیرضروری 

این امر در مورد سیستم‌های مدیریت محتوا همانند وردپرس و جوملا تاثیر زیادی دارند زیرا قالب آن ها معمولا با امکانات متنوعی طراحی سایت می شوند که شما از همه آنها بهره نخواهید برد و با حذف کدهای اضافی می توانید سایز صفحات را کاهش داده و سرعت سایت را بیشتر کنید.

11- عدم استفاده از چند سیستم آمارگیر 

پیگیری بازدیدها بر روی سایت شما کاری کاملا عاقلانه و صحیح است اما برای اینکار تنها از یک سیستم آمارگیر استفاده کنید تا از بار اضافی برروی سایت و کاهش سرعت آن جلوگیری کنید.

12- بهره گیری از G-Zip 

همانطور که برای کاهش حجم فایل ها در کامپیوتر آن ها را زیپ می کنید، فایل های سایت شما نیز می توانند بوسیله G-Zip فشرده سازی شوند. اینکار حجم کلی سایت را کاهش داده و سرعت سایت را بهبود می بخشد، البته هاست شما باید آن را ساپورت کند.

13- کاهش درخواست‌های HTTP  سایت

با استفاده از تکنیک CSS Sprite تصاویر خود را یکپارچه کنید و به این طریق تعداد درخواست‌های HTTP خود را تا حد امکان کاهش دهید.

14- استفاده از Expires و Cache-Control 

برای مطالب ثابت در سایت خود از Expires یا تاریخ انقضا استفاده کنید و برای مطالبی که تغییر می کنند Cache-Control استفاده کنید. اینکار باعث می شود محتوا، تصاویر و فایل های سایت شما قابل کش شود و تعداد درخواست‌های HTTP به سرور کاهش پیدا کند و افزایش سرعت سایت را موجب شود. در واقع شما با استفاده از Expires مدت زمان نگهداری اطلاعات کش شده و تاریخ تقریبی تغییرات در آنها را مشخص خواهید کرد.

15- CMS  خود را بروزرسانی کنید

اگر از سیستم‌های مدیریت محتوا مانند وردپرس و جوملا استفاده می کنید برای بهینه بودن و افزایش سرعت سایت همواره از آخرین نسخه ها استفاده کنید ولی برای اینکار ابتدا نسخه جدید را روی یک فضای نمونه امتحان کنید تا از سلامت آن مطمئن شوید.

شما می توانید سرعت سایت خود را قبل و بعد از اجرای هرکدام از این موارد بالا بوسیله ابزارهای رایگان موجود مانند Woorank و GTmetrix بسنجید و تاثیر هر یک را بر سرعت سایت مشاهده کنید. به این نکته باید توجه کنید که ممکن است هرکدام از این موارد تاثیر اندکی بر سرعت سایت شما داشته باشند ولی رعایت همه آن ها می تواند سرعت سایت خود را تا دوبرابر نسبت به قبل افزایش دهد.

ارسال نظر