پشتیبانی و دانلود

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

s f

اطلاعات تماس
ایران - چهارمحال و بختیاری
شهرکرد - خیابان اول
youremail@yourdomain.com
038312345678
ما را دنبال کنید
8 باور نادرست درباره‌ی سئو

8 باور نادرست درباره‌ی سئو

هر فردی دارای باورها و عقاید مختلف نسبت به موضوعات گوناگون دارد؛ اما درسی برخی مسایل نیز مشخص است و اشتباه در آن‌ها می‌تواند پیشامدهای جبران ناپذیری داشته باشد. به عنوان مثال، سئو فرایندی می‌باشد که برای صورت موفق شدن در اینترنت، وجود آن الزامی است. یک اشتباه و باور نادرست درباره‌ی سئو سایت می‌تواند رتبه و جایگاهتان را گرفته و برای همیشه سایتتان را از نتایج جستجو حذف کند. استراتژی سئو خود را بر اساس اطلاعات درست و اصولی تدوین کنید در غیر این صورت تنها وقت و هزینه‌ی خود را هدر خواهید داد. در ادامه به 8 باور نادرست درباره‌ی سئو می‌پردازیم:

بی فایده بودن سئو 

شخصا هیچ وقت درک نمی‌کنم که چرا برخی افراد باور دارند که سئو مرده است در صورتی که به هیچ عنوان اینگونه نیست. رقابت در عرصه سئو هر روز نسبت به روز گذشته خود پر رنگ‌تر و شدت یافته‌تر می‌شود. از جمله علل بوجود آمدن همچین باوری، نتایج جستجوی جدیدی می‌باشد که گوگل ارائه می‌دهد. پاسخ‌های مستقیم، توضیحات و بخش‌هایی جدا از لینک‌های نتایج جستجو که می‌تواند نیاز کاربر را به خوبی برطرف کند.

این نوع نتایج قادر است روی تعدادی از لینک‌هایی که در نتایج جستجو گوگل نمایش داده شده‌اند تاثیر منفی بگذارد چرا که کاربر اطلاعات لازم را از آن بخش‌ها دریافت کرده است. اما این باور هم که دیگر کار کردن روی سئو سایت فایده ندارد و همه چیز تمام شده است کاملا نادرست می‌باشد. گوگل تنها برای تعدادی از کلمات کلیدی همچین اطلاعاتی را ارائه می‌دهد، شما می‌توانید تمرکز خود را روی سایر کلمات کلیدی قرار دهید.

سریع و یکبار انجام شدن سئو

برای رسیدن به وضعیت اصولی ایده‌آل هر چیزی باید تلاش کرد و سختی کشید چرا که نمی‌توان راه صد ساله را در یک شب رفت. سئو نیز یک فرایند زمانبر و وقت گیر است، برای موفقیت در آن باید بسیار تلاش و صبر کرد. نتیجه دست برداشتن از سئو سایت به دلیل طولانی بودن آن خیلی بدتر از آغاز نکردن آن می‌باشد. به برنامه طولانی متخصص سئو خود اعتماد کنید چرا که او نیز هیچوقت نمی‌خواهد مرتکب اشتباهی شود که به دلیل عجله کردن در آن است.

رتبه دهی به محتواهای تازه

منظور از تازه بودن محتوا بدین معنا نیست که هموار باید محتوای جدیدی تولید کنید، بلکه می‌توان مطالب پیشین خود را به روز رسانی و تکمیل کرد. سئو یک فرایندی است که ضوابط آن همواره در حال تغییر و بروز رسانی می‌باشد به همین جهت نمی‌توان گفت تازگی و جدید بود محتوا یک فاکتور بسیار موثر در رتبه بندی گوگل است!! چرا که با توجه به حجم درخواست جستجو و کیفیت محتوا این موضوع متغیر است. به عنوان مثال محتواهای همیشه سبز با اینکه ممکن است سال‌ها از انتشار آن‌ها گذشته باشد اما به دلیل داشتن اطلاعاتی کامل و باکیفیت همواره در حال جستجو و استفاده می‌باشند.

کسب راحتتر رتبه در کلمات کلیدی‌های طولانی‌تر

منظور از کلمات کلیدی طولانی این نیست که تعداد کلمات زیاد باشد. درواقع بدین معناست، این کلمات درخواست‌های جستجو شده‌ایی می‌باشند که حجم جستجوی آن‌ها به صورت تک به تک کم است. لازم به ذکر است با اینکه کلمات کلیدی طولانی تعدا جستجوی کمتری دارند اما به هیچ وجه برای سئو کردن و گرفتن رتبه در آن‌ها ، ساده‌تر از سایر کلمات کلیدی نیستند.

پنالتی شدن محتواهای تکراری

محتوای تکراری یعنی اینکه شما دقیقا یا شبیه به متن یک مقاله را روی یک یا چند سایت قرار دهید. گوگل هیچگاه درباره‌ی پنالتی شدن محتواهای تکراری چیزی نگفته است. اما نمی‌توان گفت استفاده از این گونه محتواه بدون هیچگونه ایرادی است بلکه مشکلاتی را در سئو سایت شما ایجاد می‌کند؛ از جمله:

  • حضور آدرس‌های URL غیردوستانه یا نه چندان جالب در نتایج جستجو
  • بی‌ارزش شدن بک لینک‌ها
  • هدر رفتن بودجه کرول سایت
  • گرفتن رتبه بهتر توسط محتواهای سندیکا
بالا رفتن رتبه به واسطه سیگنال‌های شبکه اجتماعی

مسلما هر چه بیشتر محتواهای خود را در شبکه‌های اجتماعی مانند فیسبوک، توییتر، پینترست، اینستاگرم و … منتشر کنید، مخاطبان بیشتری را برای صفحات خود کسب می‌کنید. اما بر اساس گفته‌های یکی از ارشدان گوگل، سیگنال‌هایی که از سمت شبکه‌های اجتماعی دریافت می‌شوند لزوماً تأثیر مستقیمی بر رتبه سایت ندارند. احتمالاً این امر به خاطر آن است که سیگنال‌های دریافت شده از سمت شبکه‌های اجتماعی را می‌توان به راحتی دستکاری کرد.

با این حال یک ارتباط مستقیمی میان اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی و افزایش رتبه سایت دارد. احتمال می‌رود به این دلیل باشد که دیده شدن بیشتر اوقات می‌تواند منجر به گرفتن بک لینک‌های بیشتر شود. همچنین صفحاتی که دارای بازدیدکنندگان بالایی هستند در گوگل رتبه خوبی دریافت می‌کنند و بعضی کاربران، محتوای آن صفحه را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک می‌گذارند.

بی‌فایده بودن تبلیغات کلیکی در رتبه سایت

دلیل نمی‌شود که چون شما در گوگل تبلیغات انجام می‌دهید و برای این کار هزینه‌ی مشخصی را به گوگل پرداخت می‌کنید، گوگل رتبه‌سایت شما را بهبود ببخشید یا همچین فرایندی را جزء فاکتورهای تاثیرگذار در رتبه گوگل قرار دهد. اما می‌توان بیان کرد، تبلیغات کلیکی به طور غیر مستقیم روی رتبه وب‌سایت شما موثر خواهند بود. چرا که تبلیغات PPC می‌تواند بک لینک جذب کند. البته باید برای تبلیغات خود استراتژی مناسبی داشته باشید در غیر این صورت خبری از بک‌لینک نیست.

سئو تنها برای رنکینگ

همه فکر می‌کنند لینک اول در نتایج جستجو گوگل، همیشه دارای بیشترین ترافیک است؛ در نتیجه تمایل دارند که به واسطه سئو، سایت خود را در رتبه یک گوگل قرار دهند. در صورتی که این باور نادرست است. آمارهای منتشر شده بیانگر آن است، لینک‌های برتر صفحه نتایج جستجو تنها 48% از ترافیک را دریافت می‌کنند؛ چرا که بیشتر صفحات به جای تمرکز برای اول شدن در لیست نتایج جستجو، روی ترافیک و محتوای باکیفیت سایت خود تمرکز می‌کنند.

ارسال نظر