پشتیبانی و دانلود

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

s f

اطلاعات تماس
ایران - چهارمحال و بختیاری
شهرکرد - خیابان اول
[email protected]
038312345678
ما را دنبال کنید
تاثیر نیم فاصله در سئو سایت

تاثیر نیم فاصله در سئو سایت

یکی از ابهاماتی که در بخش بهینه سازی محتوا وجود دارد این می‌باشد که تاثیر نیم فاصله در سئو سایت به چه میزان است؟ آیا این تاثیر مثبت است یا خیر؟ قبل از آنکه به پاسخ به این پرسش که «تاثیر نیم فاصله در سئو چیست؟» بپردازیم ابتدا باید توضیح دهیم که نیم‌فاصله چیست.

نیم فاصله چیست؟

در زبان فارسی دو نوع فاصله بین حروف وجود دارد که شامل فاصله حقیقی و  فاصله مجازی می‌باشند. فاصله بین کلمات عبارت «کتاب من» و یا «اسب سفید» از نوع فاصله حقیقی می‌باشد. درواقع در این نوع فاصله، واژه ها از همدیگر جدا می‌شود که بیانگر استقلال آن‌ها از یکدیگر می‌باشد. به فاصله حقیقی، فاصله برون کلمه‌ای نیز گفته می‌شود.

به ساختار کلمه «می‌تواند» دقت کنید؛ همانطور که مشاهده می‌کنید بخش «می» از بخش «تواند» چسبیده اما با این حال دارای یک فاصله جزئی می‌باشند. این مدل فاصله از نوع مجازی است. درواقع در فاصله مجازی، اجزای داخلی یک واژه از هم جدا می‌شوند و درنتیجه یک واژه با مفهوم یکتا ایجاد می‌گردد. نام دیگر فاصله مجازی، نیم‌فاصله است.

تاثیر نیم فاصله در سئو سایت

تاثیر نیم فاصله در سئو سایت

به بیان دیگر، نیم‌فاصله مانند فاصله برای جداسازی کلمات و حروفی استفاده می‌شود. اگر از فاصله استفاده کنیم معنای آن عوض شده و اگر میان آنها فاصله نباشد به یکدیگر متصل می‌شوند. اما حروف و کلمات جداشده با نیم‌فاصله، یک واژه محسوب می‌شوند. به همین دلیل به آن فاصله صفر نیز می‌گویند.

معمولا گوشی ها و تبلت ها در کیبور خود نیم‌فاصله دارند. برای اینکه بتوانید در کامپیوتر یا لپ‌تاپ خود از تاثیر نیم‌فاصله بر بهینه سازی سایت بهره‌مند شوید دو راه وجود دارد:

  • استفاده از ترکیب کلیدهای Ctrl+Shift+2
  • استفاده از ترکیب کلیدهای Crtl و – 

اهمیت و تاثیر نیم فاصله در سئو محتوا

تاثیر بکارگیری نیم فاصله در سئو کلمات محتوای صفحه موجب شده تا خواندن متن درست‌تر و صحیح‌تر صورت گیرد. در متون فارسی استفاده از نیم‌فاصله بسیار مهم است. چراکه از طریق آن می‌توانیم متوجه شویم چه بخش هایی دارای معنای مستقل می‌باشند و چه بخش هایی جز وندهای اسم محسوب می‌شوند. باتوجه به دستور زبان فارسی، استفاده از نیم فاصله در موارد زیر ضروری است:

فعل های پیشوندی: بازگشتن، فرورفتگی و …

افعال مرکب: کارکردن، غذاخوردن، کوشش‌کردن، سخن‌گفتن و …

کلمات دارای پسوند یا پیشوند: باهوش، بی‌ادب و ….

کلمات مرکب و واژه های تشکیل‌شده از دو بخش: روزنامه‌نگار، برنامه‌نویس و ….

ترکیب های عاطفی: آب‌و‌هوا، گرگ‌و‌میش و …

درک ربات های گوگل از نیم فاصله

حال رسیدیم به بررسی تاثیر نیم فاصله در سئو سایت. هدف اصلی گوگل از رتبه بندی سایت ها، نمایش بهترین نتیجه به کاربران است. همانطور که اشاره شد استفاده از نیم‌فاصله موجب میشود، کاربران متن محتوا را به درستی و راحتی مطالعه نمایند. علاوه بر آن نیم‌فاصله باعث زیبایی متن می‌گردد. درنتیجه می‌توان گفت استفاده از نیم فاصله تأثیر مثبتی بر بهبود خوانایی، تجربه کاربری و در نتیجه بر سئو خواهد داشت.

گوگل قادر به آنالیز پیچیده‌ترین محتواهای متنی و تصویری می‌باشد و به راحتی می‌تواند نیم فاصله را درک کند. زبان های ژاپنی و تایلندی از جمله خط الرسم ها می‌باشند که حروف پشت سرهم و بدون فاصله کنار هم قرار می‌گیرند؛ با این حال گوگل به آسانی می‌تواند آن ها را از هم تشخیص دهد.

در رابطه با تاثیر نیم فاصله در سئو، گوگل نه تنها این کاراکتر را درک می‌کند، بلکه در مواردی پیش نهاد می‌کند که از نیم فاصله استفاده کنیم. به طور کلی تاثیر مثبت یا منفی نیم فاصله در سئو سایت وابسته به رفتار کاربران می‌باشد. کاربران در هنگام جستجو مطلبی، گاهی اوقات از نیم فاصله استفاده می‌کنند. بهتر است شما در متن خود از هر دو فاصله عبارت بکار ببرید.

بجز رعایت نیم فاصله در نگارش درست فارسی، توصیه می‌شود از این کاراکتر در کلمات کلیدی مهمی که در عنوان یا هدینگ صفحه قرار دارند، استفاده نکنید. با اینکه گوگل نیم‌فاصله را درک می‌کند با این حال ممکن است در برخی موارد ممکن است برایش مشکل باشد. درنتیجه می‌توانید از حالت بدون نیم‌فاصله آن عبارت استفاده نمایید.

چرا بهتر است از نیم‌فاصله استفاده کنیم؟

ما برای فارسی‌زبانان تولید محتوا می‌کنیم؛ همچنین وجود نیم‌فاصله در نگارش فارسی یک امر ضروری است. رعایت نکات نگارش باعث منسجم‌تر شدن متن و آسان‌تر خواندن آن می‌شود. توجه داشته باشید که رعایت این نکات برای بساری از کاربران ارزشمند است چراکه نشان دهنده آگاهی درست شما از بکاربردن نیم‌فاصله می‌باشد. در حوزه هایی نظیر پزشکی، خبری، ادبی و ….، عدم رعایت نیم‌فاصله می‌تواند روی قضاوت کاربران تأثیر منفی بگذارد.

تصور اینکه وجود نیم‌قاصله شانس رسیدن به صفحه اول نتایج جستجو را کاهش می‌دهد کاملا نادرست است. مهم‌ترین هدف ما از تولید محتوا و سئو سایت، جلب رضایت کاربر است.

ارسال نظر