پشتیبانی و دانلود

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

s f

اطلاعات تماس
ایران - چهارمحال و بختیاری
شهرکرد - خیابان اول
youremail@yourdomain.com
038312345678
ما را دنبال کنید
انکر تکست

انکر تکست

لینک سازی و تبادلات لینکی از جمله مهمترین و حساس‌ترین مراحل برای سئو یک سایت است. صفحه‌ی مبدا، صفحه مقصد و عبارت لینک، تماما توسط گوگل بررسی و چک می‌شوند. در واقع سئو یک فرایند پیچیده با هزاران جزئیات است که باید تمام آن‌ها رعایت شود در غیر این صورت کوچکترین اشتباهی شما را تا حد زیادی از موفقیت و رسیدن به جایگاه موردنظر دور خواهد کرد.

همانطور که اشاره شود، بک لینک برای گوگل بسیار مهم بوده و حتی عبارت لینک را نیز بررسی می‌کند. انکر anchor به معنای لنگر می‌باشد و انکر تکست به عبارت یا متنی گفته می‌شود که هنگامی که روی آن کلیک می‌کنید به صفحه دیگر منتقل می‌شوید. به بیان دیگر، این متن همانند لنگر یک کشتی، دو صفحه مبدا و مقصد را به همدیگر متصل کرده است.

انکر تکست

انکر تکست

 از طریق انکرتکست هم می‌توان به صفحات دیگر وب منتقل شد و هم می‌توان از آن‌ها به عنوان لینک دانلود استفاده کرد. ظاهر اینگونه عبارات با دیگر عبارات داخل متن فرق دارد و معمولا نسبت به سایرین دارای رنگ متفاوتی می‌باشند. موتور جستجو از طریق ارزش کلماتی که در یک صفحه لینک می‌دهند، می‌تواند رتبه آن صفحه را تعیین کند.

اهمیت انکر تکست در سئو

به طور کلی برای موفقیت در سئو استفاده از فرایند لینک سازی و بک لینک بسیار مهم است. اما از آنجایی که در گذشته سئوکاران با استفاده از روش‌های کلاه سیاه به دریافت بک لینک می‌پرداختند، گوگل با طراحی الگوریتم‌های مختلفی بسیار از این دسته سایت‌ها را جریمه و یا از نتایج جستجو حذف کرد و در حال حاضر این موتور جستجو نسبت به ارزش تبادلات لینکی، حساسیت زیادی دارد.

لینک‌ها اطلاعات زیادی را به ربات‌های گوگل می‌دهد. به عنوان مثال لینک‌های داخلی، اطلاعاتی درباره ساختار سایت، و انکر تکست درکی از لینک‌دهی، به موتور جستجو ارائه می‌دهد. صفحه‌ایی که به آن لینک می‌دهید باید با عبارت لینک، مرتبط باشد چرا که گوگل بواسطه آن عبارت، موضوع صفحه دیگر را شناسایی می‌کند، و به کاربران اعلام می‌کند با کلیک بر روی این لینک چه چیزی در انتظارشان است.

همچنین گوگل بواسطه ارزش هر کدام از صفحات و ارتباط محتوایی لینک و صفحه مقصد، اعتبارسنجی می‌کند. توجه داشته باشید که الگوریتم پنگوئن گوگل سایت‌هایی را که بیش از حد محتوای خود را بهینه کرده‌اند جریمه می‌کند؛ بدان معنا که هرگونه تغییر در محتوای انکر تکست احتمال پنالتی شدن سایت را افزایش می‌دهد

انکر تکست‌های طبیعی و غیرطبیعی

همانطور که اشاره شد فرایند لینک دهی حساس و در عین حال با ارزش است. استفاده از انکر تکست‌های صحیح موجب موفقیت سئوی سایت شما می‌شود اما استفاده نادرست از آن‌ها نیز ممکن است تمام زحمات شما را از بین ببرد. پس باید دقت داشته باشید که از نظر گوگل کدام انکر تکست طبیعی و غیرطبیعی است.

اگر در انکرتکست‌های صفحه خود دائما از یک کلمه کلیدی استفاده کنید، از نظر گوگل این نوع انکر تکست غیرطبیعی بوده و صفحه شما را جریمه یا پنالتی می‌کند. درواقع دلیل گوگل از این جریمه این می‌باشد که تکرار بیش از حد یک کلمه در متن هم موجب خستگی کاربر شده و هم در برخی جملات نامفهوم می‌شود. به همین جهت بهتر است از مترادف و هم‌معنی‌های کلمه کلیدی مدنظرتان استفاده کنید تا انکر تکست‌ها طبیعی به نظر برسد.

انواع انکر تکست

انکر تکست‌ها برای اینکه بتوانند بهترین محتوا و نتیجه را به کاربران ارائه دهند دارای انواع مختلفی هستند که در ادامه به معرفی و بررسی آن‌ها می‌پردازیم:

1) انکرتکست عمومی Generic

در این نوع انکر تکست‌ها هیچ اشاره‌ایی به کلمه کلیدی ندارد و کاربر برای آگاهی از محتوای لینک باید جملات اطراف عبارت لینک شده را بخواند. به ظاهر اینگونه انکرتکست‌ها اسپم‌اند، اما بلعکس، بسیار نیز قوی هستند و شامل عبارت‌های تشویق کننده می‌باشد مانند:

  • اینجا کلیک کنید
  • اینجا بیشتر بخوانید
  • از اینجا دانلود کنید
  • اطلاعات بیشتر
  • این صفحه
2) انکر تکست نام تجاری Branded

عبارت اینگونه انکر تکست‌ها شامل نام برند یا مجموعه می‌باشد که برای فرایند برندینگ نیز بسیار مناسب هستند. علاوه بر آن استفاده از این نوع انکرتکست راهی برای جلوگیری از اسپم شناخته شدن است، اما اگر تعداد دفعات استفاده از آن زیاد باشد پنالتی شدن توسط گوگل را برای سایت به همراه خواهد داشت. 

3) متن لینک اصلی Exact Match Link Text

عبارت این نوع انکر تکست، کلمه کلیدی موردنظر است.

4) متن لینک نسبی Partial match Anchor Words

عبارت این نوع انکر تکست بدین صورت است که کلمه کلیدی را همراه با دیگر انکرهای عمومی یا رندوم بکار گرفته شود.

5) متن لینک عریان Naked Link Anchor

عبارت این نوع انکر تکست همان URL یا آدرس سایت است که قابلیت کلیک نیز دارد. با اینکه ظاهر این نوع انکر تکست زیبا نیست اما به دلیل اینکه امکان استفاده از کلمه کلیدی اسپم کاهش می‌یابد، گوگل این نوع انکرتکست را دوست دارد. مانند mahanmarketing.com .

6) انکر تکست تصویر Image Anchor

گوگل، Alt text تصاویر را به عنوان یک انکر تکست شناسایی می‌کند. همچنین بواسطه این ویژگی می‌توان سئو سایت خود را بهینه نمود و این تصاویر را از دیگر تصاویر مجزا کرد.

7) انکر تکست مفهومی LSI Anchors

این نوع انکر تکست، معادل و هم‌معنی کلمات کلیدی موردنظر می‌باشد. همانطور که اشاره شد برای اینکه از پنالتی شدن توسط گوگل جلوگیری کنید، از هم‌خانواده‌های کلمه کلیدی در انکرتکست خود استفاده کنید.

ارسال نظر