پشتیبانی و دانلود

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

s f

اطلاعات تماس
ایران - چهارمحال و بختیاری
شهرکرد - خیابان اول
youremail@yourdomain.com
038312345678
ما را دنبال کنید
نکات جستجو کلمات کلیدی

نکات جستجو کلمات کلیدی

اهمیت انتخاب کلمات کلیدی و نکات جستجو مربوط به آن چه در زمینه سئو و چه در زمینه تبلیغات در گوگل بسیار مهم است و بدون رعایت آن‌ها موفقیت در حوزه کاری اینترنتی‌تان عملا بی‌معنی است. در هنگام انتخاب کلمات مورد نظرتان، شما باید به نکات جستجو کلمات کلیدی توجه فرمایید. در واقع توجه به این نکات موجب می‌شود به درستی کلمه کلیدی مرتبط با کسب و کار خود را انتخاب کنید و درنتیجه بیشترین بازه را از فعالیت در بستر وب بدست آورید.

نکات مورد توجه در هنگام جستجو کلمات کلیدی

لینک‌سازی، تولید محتوا و انتخاب کلمات کلیدی سه فرایند سخت و بسیار مهم در حوزه سئو و بهینه سازی سایت است. اشتباه در طی هر کدام از این فرایندها می‌تواند خسارت‌های جبران ناپذیری به برند و سایت شما وارد کند. در ادامه به نکات جستجو کلمات کلیدی می‌پردازیم که متاسفانه در عین مهم بودن کمتر به آن‌ها توجه می‌شود.

توجه به قصد و نیت کاربر از جستجو

شما باید روی کلمات کلیدی متمرکز شوید که مخاطب شما ممکن است در صورت نیاز آن را سرچ کند. تصور کنید محتوایی با کلمه کلیدی تعمیر کامپیوتر تولید کرده‌اید، اما در واقع کسب و کار شما فروش کامپوتر و لپ تاپ نو است. بدین صورت شما درواقع از کلمه کلیدی مناسب برای کسب و کار دیگری استفاده کرده‌اید و نه تنها کاربر هدف خود را به سمت سایت راهنمایی نخواهید کرد بلکه کاربر دیگری که به دنبال وبسایتی برای تعمیر کامپیوتر بود، نه تنها نیازش برطرف نمی‌شود، بلکه تجربه بدی از وب‌سایت شما برای او ایجاد خواهد شده است.

نباید برای تولید هر نوع محتوایی هزینه کرد؛ برخی محتواها مناسب کسب و کار شما نمی‌باشند و بر خلاف هدف کاربر از جستجو هستند. در نتیجه عدم وجود آن‌ها در وبسایتتان، به نفع شما است.

توجه به صفحه نتایج جستجو

از طریق صفحه نتایج جستجو می‌توانید از کلمات کلیدی‌های پرجستجو تا استراتژی‌های گوگل برای رنکینگ سایت‌ها مطلع شوید بدون آنکه نیازی به استفاده از ابزارهای مختلف سئو داشته باشید. هنگامی که به دنبال یک کلمه کلیدی مناسب می‌گردید، می‌توانید آن را در صفحه نتایج جستجوی بررسی کنید و ببینید که از نظر گوگل و کاربران چه نوع محتوایی برای این کلمه مناسب و مورد پسند است.

توجه داشته باشید که بررسی کلمه کلیدی در صفحه نتایج جستو به شرط آن است که شما کلمه کلیدی متناسب با نیاز کاربرتان انتخاب کرده باشید. محتوا انواع محتلفی دارد و با بررسی لینک‌های اول صفحه نتایج جستجوی گوگل می‌توانید نوع مناسب را برای کلمه کلیدی موردنظرتان پیدا کنید.

بررسی حجم جستجو

شما باید کلمات کلیدی مناسبی را انتخاب کنید که متناسب با کسب و کار شما، بیشترین حجم ترافیک را نصیب سایت شما کنند. با بررسی نتایج جستجو هر کلمه، می‌توانید معیارهایی نظیر حجم جستجو آن را متوجه شوید. لازم به ذکر است که نمی‌توان گفت برای هر کسب و کاری، بالاترین حجم جستجو، به معنای بالاترین درخواست کاربران از آن کلمه کلیدی است.

شناسایی رقبا

رقبا شما در دنیای حقیقی با دنیای اینترنت می‌تواند مشابه یا کاملا متفاوت باشد. دلیلی ندارد که فلان برند در حوزه کاری شما چون از موفقیت خوبی برخوردار است، حتما دارای رتبه و جایگاه مناسب در نتایج جستجو گوگل داشته باشد. شما باید به عنوان یک متخصص سئو یا صاحب یک کسب و کار اینترنتی، رقبای خود را به خوبی بشناسید. باید از وبسایت‌های آن‌ها اطلاعاتی نظیر اینکه دارای چه رنکی هستند و بر روی چه کلمه کلیدی کار می‌کنند، کسب کنید. بواسطه این اطلاعات، می‌توانید جستجو کلمات کلیدی را دقیق‌تر انجام دهید.

بررسی میزان سختی کلمات کلیدی

بسیاری از ابزارهایی که برای بررسی جستجوی کلمات کلیدی ارائه می‌شوند، دارای گزینه‌ایی به نام «سختی کلمه کلیدی» هستند که به شما نشان می‌دهند برای کسب رتبه در این کلمه کلیدی چه میزان باید تلاش کرد. اگر تازه وارد کسب و کاری شده‌اید که از سال‌‌ها قبل رقبای شما روی سئو سایت خود کار کرده‌اند، نمی‌توان برای شروع سئو سایت خود مستقیما از کلمات سخت و پر رقبات استفاده کرد. البته گاهی اوقات ممکن است سایت تازه کاری به خاطر معیارهای دیگر سئو، مانند بک لینک یا سرعت سایت، بتواند رقیب خود را کنار بزند.

آگاهی از فعالیت بیشتر جامعه مخاطب

جستجوی کلمات کلیدی لزوماً نباید در کل بستر اینترنت صورت گیرد. حجم جستجو برای یک کلمه کلیدی خاص در وب‌سایت یوتیوب ممکن است با چیزی که در گوگل یا حتی در بینگ جستجو می‌شود، متفاوت باشد. شما باید بر اساس اینکه مخاطب‌هایتان از چه پلتفرمی استفاده می‌کنند، تحقیقات لازم را انجام دهید. محدوده جستجوی خود را گسترش دهید و همگام با کاربران خود قدم بردارید.

ارسال نظر