پشتیبانی و دانلود

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

s f

اطلاعات تماس
ایران - چهارمحال و بختیاری
شهرکرد - خیابان اول
youremail@yourdomain.com
038312345678
ما را دنبال کنید
سئو تصاویر

سئو تصاویر

تصاویر مهمترین فاکتورهایی در متن هستند که می‌توانند مفهوم مقاله شما را به کاربر و مخاطب منتقل کنند. درواقع کاربر  با استفاده از تصاویر موجود در متن می‌تواند سریع تر و تنها با یک نگاه، مطلب پاراگراف محتوایتان را متوجه شود. همانطور که می‌دانید هدف اصلی موتورهای جستجو نمایش بهترین و مرتبط‌ترین سایت‌ها با عبارت جستجو شده توسط کاربر است و تلاش می‌کند در این بین صفحاتی را نمایش که از کیفیت محتوای بالایی برخوردار هستند.

استفاده از تصاویر از جمله مواردی است که باعث می‌شود کیفیت محتوای صفحه شما افزایش پیدا کند. برای این منظور شما باید تصاویر سایت خود را بهینه کنید تا هم موتورهای جستجو آن را درک کنند و در رتبه سایتتان تاثیر بگذارند، و هم تجربه کاربری بهتری برای کاربران سایت خود ایجاد کنید. برای سئو تصاویر اقدامات زیر را انجام دهید:

انتخاب تصاویر مناسب

تصویر انتخابی باید متناسب و مرتبط با مطلبتان باشد. بهتر است از تصاویری که خودتان آن‌ها را عکاسی کرده‌ و یا در کامپیوتر ساخته‌اید، استفاده کنید. اگر مجبور شدید از تصاویر سایت‌های استوک استفاده کنید، سعی کنید تصاویر را برای سایت خود شخصی سازی نمایید. علاوه بر آن برای تصاویر موجود در محتوایتان، یک توضیح مختصری بنویسید؛ چرا که اینگونه تصاویر راحت‌تر در جستجوهای تصاویر دیده می‌شوند.

از تصاویر متحرک برای زیبایی و جذابیت سایت و متن خود نیز می‌توان استفاده کرد اما بکارگیری تعداد زیاد آن‌ها در متن، تمرکز کاربر را بهم می‌ریزند و زمان بارگزاری سایت را افزایش می‌دهند، که هر دو این موارد تاثیر منفی در سئو سایت دارد.

انتخاب نام فایل

اولین مرحله برای سئو تصاویر سایت، انتخاب نام فایل است. با استفاده از نام فایل به گوگل می‌گویید که تصویر شما درباره چه موضوعی است. برای این منظور حتما از کلمه کلیدی داخل متن، در نام فایل تصویر خود استفاده کنید.

تنظیم فرمت فایل

تصاویر می‌توانند فرمت‌های مختلفی مانند JPG، PNG، WebP، SVG و … داشته باشند. برای سئو تصاویر نمی‌توان از همه فرمت‌ها استفاده کرد، بلکه با توجه به موقعیت و مکانی که می‌خواهیم در سایت تصویر را بارگزاری کنیم، فرمت‌های مشخصی وجود دارد. بدین شرح که برای تصاویر بزرگ یا تصویرسازی‌ها از فرمت JPG ، برای عدم پر کردن بک گراند عکس از فایل‌های PNG، به جای استفاده از پسوند‌های JPG یا PNG از WebP و برای لوگوها و آیکون‌های سایت از SVG استفاده می‌شود.

تنظیم سایز تصویر مناسب با سئو

سایز تصاویر تاثیر زیادی بر سرعت بارگزاری سایت دارند؛ بدین صورت که تصاویری که دارای سایز بزرگی هستند سرعت آپلود سایت را پایین می‌آورند. همچنین اگر یک تصویر بسیار بزرگ را روی سایت آپلود کنید سپس آن را در ابعاد کوچک نمایش دهید، تغییری در کم کردن زمان آپلود سایت ایجاد نخواهد شد و همچنان به همان اندازه تصویر بزرگ، مدت زمان بارگزاری به سایت خود اضافه کرده‌اید. بهتر است در همان ابتدا و پیش از بارگزاری تصویر در صفحه سایت خود، اندازه آن را تنظیم کنید.

متن جایگزین و عنوان تصویر

از دیگر مواردی که در سئو تصاویر بسیار مهم است، استفاده از متن جایگزین و عنوان تصویر است. متن جایگزین یا Alt text، توضیحی درباره‌ی تصویر است که به عنوان تگ به تصویر افزوده شده و در زمانی که تصویر محتوای شما به هر علتی نتواند بارگزاری شود، متن جایگزین به جای آن دیده می‌شود. با استفاده از عنوان تصویر، موضوع تصویری که در سایت بارگزار کرده‌ایم را برای موتور جستجو می‌توانیم مشخص کنیم.

توضیحات تصویر

عموما توضیحات تصویر همراه با آن در صفحه وب قابل نمایش هستند؛ با توجه به اینکه برای طراحی سایت خود از چه قالبی استفاده کرده‌اید، این توضیحات می‌توانند در زیر تصویر به صورت کمرنگ یا در یک قاب مجزا در زیر تصویر دیده شوند. این توضحیات هم برای کاربران و هم برای موتورهای جستجو بسیار مهم است و حتما سعی کنید در آن از کلمه کلیدی داخل متن بکار بگیرید.

آمارهای منتشر شده حاکی از آن است، تقریبا همه‌ی کاربران توضیحات زیر متن تصاویر را می‌بینند و می‌خوانند؛ و اهمیت خواندن آن از متن محتوا نیز بیشتر است. در نتیجه برای این قسمت از کپشنی خوب و گیرا استفاده کنید.

سایر موارد

بیشتر کاربران با استفاده از گوشی‌های هوشمند خود به جستجو در اینترنت می‌پردازند، درنتیجه باید صفحه و بستر مناسب برای فعالیت آن‌ها ایجاد شود. تصاویری که انتخاب می‌کنید قابلیت ریسپانسیو شدن داشته باشند. البته از نسخه 4.4 وردپرس، ویژگی srcset به صورت خودکار به تصاویر اضافه شده است تا آن‌ها را برای نمایش در صفحه نمایش‌های مختلف آماده می‌کند.

حجم تصاویر سایت خود را پایین آورید تا بدین طریق از سرعت بارگزاری ساتتان کم نشود. ابزارهای بسیاری وجود دارند که تصاویر را بدون افت کیفیت، کم حجم می‌کنند؛ از آن‌ها می‌توانید برای بهینه سازی حجم تصاویر سایت خود استفاده کنید.

ارسال نظر