پشتیبانی و دانلود

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

s f

اطلاعات تماس
ایران - چهارمحال و بختیاری
شهرکرد - خیابان اول
youremail@yourdomain.com
038312345678
ما را دنبال کنید
اهمیت محتوای تولید شده توسط کاربر

اهمیت محتوای تولید شده توسط کاربر

به هرنوع محتوایی نظیر متن، ویدئو و تصویر که کاربر در فضای اینترنت آن را منتشر می‌کند، محتوای تولید شده توسط کاربر یا User-generated content گفته می‌شود. در شرایط معمولی، کارمند مشخصه یک برند موظف به تولید محتوا برای برند مربوطه است؛ اما در UGC، محتوای برندتان توسط کاربر و مشتریان شما تولید می‌شود. برای بسیاری از کسب و کارها، اینستاگرام اولین پلتفرمی است که در آن می‌توان محتوای UGC منتشر کرد.

برای درک بهتر این موضوع، فرض کنید کاربری از محصولات برند شما خریداری کرده و در پستی در وبلاگ یا صفحه مجازی خود به شرح آن پرداخته است. درنتیجه با این کار، محصول شما و محتوای منتشر شده در برابر نگاه تعداد زیادی کاربر قرار می‌گیرد و باعث افزایش میزان اعتبار و آگاهی برندتان می‌شود.

اهمیت UGC برای کسب و کارها

از آنجایی که این نوع محتواها توسط کاربران غیر وابسطه به کسب و کار مورد نظر نوشته و منتشر می‌شود، پیامدهای ویژه‌ایی به همراه خواهد داشت. از این جهت دارای اهمیت زیادی برای کسب و کارها می‌باشند که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1) تبلیغ برند

زمانی یک برند معروف می‌شود که افراد زیادی از آن خدمات گرفته و راضی باشند. حال اگر کاربران زیادی درباره خرید و دریافت خدمات از مجموعه شما بین دنبال کنندگان، دوستان و آشنایان خود تعریف کنند، باعث می‌شود آن‌ها نیز به وجود و اصالت برند شما پی ببرند.

2) افزایش اعتماد به برند

به طور کلی هنگامی که شخصی برند مورد نظر خود را ثبت می‌کند، موظف است خدمات و محصولات خود را به بهترین شکل و کیفیت ارائه دهد. زمانی که کاربران تجربه رضایت بخش دریافت خدمات و یا خرید محصول از برند شما را همراه با تصویر یا ویدئویی در صفحات مجازی خود منتشر می‌کنند، باعث می‌شود اعتماد دنبال کنندگان آن‌ها نسبت به برند ششما افزایش یابد و در آینده به مشتری شما تبدیل شوند.

3) تاثیر بر تصمیم کاربران

توصیه و پیشنهادات دوستان و آشنایان تاثیر زیادی در خرید و یا انتخاب محصولی دارد. به همین جهت هنگامی که کاربری از برند شما خرید و یا خدمات دریافت می‌کند، استفاده از محصولاتتان را به اطرافیان خود توصیه و یا رد می‌کند، در نتیجه باعث می‌شود کاربران دیگر به واسطه سخن آن‌ها، تصمیم نهایی را در رابطه با برند شما بگیرند.

مزایای UGC

از جمله چالش‌های بازاریابان، عدم وجود منابع کافی برای بازاریابی محتوا است. UGC باعث می‌شود در مصرف منابع مالی و زمان برنامه ریزی صرفه جویی شود و در عین حال اعتبار شما افزایش یابد. از جمله مزایای UGC می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. محتوایی که توسط کاربرن منتشر شده، به روند کلی تولید محتوای شما کمک می‌کند. بر اساس آنکه این نوع محتوا مرتبط‌ترین نوع به برند شما می‌باشد، از آن می‌توانید برای جلب نظر مخاطبان خود استفاده کنید.
  2. UGC باعث می‌شود در شبکه‌های اجتماعی از میزان بازدید و تبلیغات زیادی برخوردار باشید. با راه اندازی صحیح کمپین‌های «محتوای تولیدی کاربر» می‌توانید برند خود را در سوشیال مدیا قوی نشان دهید و رابطه مداومی با مشتریان و مخاطبان خود بسازید.
  3. علاوه بر محتوایی که توسط تیم بازاریابی‌تان تولید می‌شود، خود نیز محتوایی منحصر به فرد برای برند خود تولید کنید. چرا که بیان و زاویه دید شما به تیم‌تان متفاوت است و باعث می‌شود محتوایی جدید و متفاوت به مشتریان خود ارائه کنید.

کاربردهای محتوای تولید شده توسط کاربر

در سایت، صفحه اجتماعی و کمپین‌های تبلیغاتی خود می‌توان از هر کدام موارد زیر استفاده کرد. به عنوان مثال هنگامی که کاربری قصد خرید محصولی از سایت شما را داشته باشد، پیش از آن، نظرات و دیدگاه‌های دیگر کاربران را از خرید این محصول مطالعه می‌کند، و در آخر تصمیم نهایی را می‌گیرد.

از انواع محتوای تولید شده توسط کاربران می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • نظرات و توصیه‌نامه‌ها
  • محتواهای ویدئویی
  • تصاویر
  • نظرات بلاگ
  • پست‌های بلاگی تولید شده توسط کاربر
  • تالارهای گفتگو
  • پادکست‌ها

در آخر باید اشاره کرد، بر اساس تحقیقاتی که صورت گرفته، بیشتر کاربران در هنگام خرید محصولی از تجربه دیگران استفاده می‌کنند و یا تجربه خود را به اشتراک می‌گذارند. در چنین شرایطی باید بواسطه کمپین‌های UGC، اعتماد و ارتباط خود با مخاطبانتان را گسترش و پایدار کنید.

ارسال نظر