پشتیبانی و دانلود

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

s f

اطلاعات تماس
ایران - چهارمحال و بختیاری
شهرکرد - خیابان اول
youremail@yourdomain.com
038312345678
ما را دنبال کنید
اشتباهاتی که موجب آسیب به سئو سایت می‌شوند

اشتباهاتی که موجب آسیب به سئو سایت می‌شوند

اهمیت ندارد که چند سال است در زمینه سئو فعالیت دارید و باعث بهبود رتبه چه تعداد و چه نوع سایت‌هایی شده‌اید، چرا که باز هم ممکن است اشتباهات بسیار ساده سئو از شما سئوکار حرفه‌ایی سرزند. الگوریتم‌ها، ربات‌ها و قوانین گوگل همواره در حال بروزرسانی می‌باشند و شرایط پیچیده‌ایی را ایجاد کرده‌اند که حتی برای انجام دادن کارهای اولیه هم نیاز به تجربه و تخصص است. تعداد این موارد آنچنان زیاد است که قابل شمارش نیست. در ادامه به مهمترین آن‌ها می‌پردازیم که در عین سادگی ممکن است آن را فراموش کنید.

برنداشتن دستور نوفالو در هنگام بازگشایی سایت

هنگامی از متا تگ نوفالو استفاده می‌شود که می‌خواهید به گوگل با زبان خودش بگویید که این صفحه یا این سایت را ایندکس نکند. ربات‌های گوگل برای بررسی صفحه سایتی، آن را از ابتدای صفحه تا انتها بررسی می‌کنند به همین جهت این تگ را در هدر سایت قرار می‌دهند تا ربات‌ها به محض دیدن آن فوراً صفحه را از نتایج جستجو خارج می‌کنند.

به طور کلی از این کد هنگامی استفاده می‌شود که در حال انجام کارهای فنی روی وب سایت هستید و نمی‌خواهید این سایت نصفه و نیمه ایندکس و بازگشایی شود. اما باید دقت داشته باشید در زمان راه اندازی سایت، متا تگ نوفالو را از صفحات موردنظرتان حذف کنید. این مورد یکی از فراموش کاری‌های بزرگ سئوکاران است. 

استفاده نکردن از گوگل آنالیتیک یا سرچ کنسول گوگل

ابزار گوگل آنالیتیک تمام اطلاعاتی نظیر ترافیک سایت، دموگرافیک‌ها و زمان ماندن کاربران در سایت و … که به وسیله آن می‌توانید از عملکرد سایت خود باخبر شوید را در اختیارتان قرار می‌دهد. ابزار گوگل سرچ کنسول اطلاعاتی مانند خطاهای فنی سایت، سایت‌هایی که به شما لینک داده‌اند و مواردی از این قبیل را در اختیار شما قرار می‌دهد تا بواسطه آن بتوانید سایت خود را بهبود ببخشدید.

برای موفقیت در سئو به اطلاعات هر دو این ابزارها نیاز دارید، خصوصا که این ابزارها توسط خود گوگل به صورت رایگان برای سئو سایت پیشنهاد و ارائه شده است.

بهینه ‌سازی کلمات کلیدی اشتباه

انتخاب نادرست کلمات کلیدی از جمله دیگر اشتباهاتی است که هر سئو کار ممکن است به آن دچار شود. علاوه بر اینکه یک سایت را باید از دید یک کسب و کار تحلیل و بررسی کرد، باید از دید مشتری آن نیز ارزیابی شود. برای انتخاب کلمات کلیدی تنها نباید به دانش خود و مجموعه موردنظر تکیه کرد؛ در واقع این کار بر است که عبارت مورد نظر خود را سرچ می‌کند و در آخر وارد سایت می‌شود، در نتیجه باید کمی وقت بگذارید و ببینید که مشتریان در حوزه‌ی کاریتان به دنبال چه چیزی هستند. می‌توان از طریق بررسی جستجوهای رایج و سوالاتی که مخاطبان در بخش نظرات سایت می‌پرسند، متوجه نیاز و خواسته آن‌ها شوید.

 عدم استفاده از لینک‌های داخلی

برای اینکه ارزش مطلب خود را به کاربران بفهمانیم و گوگل را متوجه کیفیت محتوای سایت خود کنیم، لازم است لینک‌های با کیفیت و مطمئنی از وب سایت‌های دیگر دریافت کنیم. اما گاهی اوقات انقدر درگیر این موضوع می‌شویم که اهمیت لینک‌سازی داخلی را  فراموش می‌کنیم.

لینک سازی داخلی از جمله بهترین راه‌ها برای بهبود موقعیت سئو سایت است چرا که موجب می‌شود ربات‌های خزنده گوگل به راحتی سایت شما را بررسی کنند. علاوه بر آن لینک‌ها داخلی مشخص می‌کنند ساختار محتوایی سایتتان چگونه بوده و چه صفحاتی از اهمیت بالاتری برخوردارند.

بهبود نبخشیدن محتواها

یکی از فاکتورهای مهم برای الگوریتم‌های گوگل تازه‌سازی و بروز رسانی محتواها است. فرایند تولید محتوا یک پروسه یکباره نیست که بعد آن را رها کرد، بلکه باید همواره تلاش کنید محتواهای قدیمی سایتتان را با توجه به اطلاعات جدید که منتشر شده، آپدیت کنید در غیر این صورت این صفحات رتبه خود را از دست می‌دهند. محتوای قدیمی به مطالبی گفته می‌شود که:

  • به دلیل اطلاعات آماری و تغییرات بازار، تاریخ مصرف گذشته شده‌اند.
  • به دلیل حجم اطلاعات جدید، دیگر قابل اعتماد نمی‌باشند.
  • به دلیل تغییرات در الگوریتم گوگل، نامناسب و بی‌ارزش می‌باشند.

اگر لینک‌های وب‌سایت از بین بروند، ارتباطات سایت دچار مشکل شده و کلمات کلیدی بکارگرفته شده در آن بی ارزش می‌شوند. بر همین اساس باید همیشه حواستان به تمام صفحات سایت باشد و محتواهایی که قدیمی شده‌اند را یا حذف نمایید یا آن‌ها را با اطلاعات جدید بروز رسانی کنید.

عدم بهینه سازی سایت برای قصد و نیت کاربر از جستجو

شما باید یک استراتژی برای قصد و هدف کاربر از جستجو خود تدوین کنید در غیر این صورت به دلیل کوتاهی در این امر، بسیاری از کاربران خود را از دست خواهید داد. از نظر گوگل به طور کلی کاربران برای رسیدن به یکی از این 3 هدف در اینترنت جستجو انجام می‌دهند؛ این کاربران یا می‌خواهند کاری را انجام دهند مانند خرید آنلاین لپ‌تاپ، یا می‌خواهند اطلاعاتی را کسب کنند و یا اینکه می‌خواهند مسیری را پیدا کنند. شما باید سایت خود را برای هر کدام از این نوع کاربران بهینه سازی کنید تا بتوانید مخاطبان زیادی برای سایت خود جذب کنید.

متوقف کردن فرآیند سئو

زمانی که از طریق سئو، سایت خود را به جایگاه مورد نظر خود می‌رسانید، دیگر نباید آن را به حال خود رها کنید. سئو یک پروسه یک مرتبه‌ای نیست و باید همواره حواستان به تغییراتی که در دنیای سئو و الگوریتم‌های گوگل رخ می‌دهد، باشد و سایت خود را مطابق با آن‌ها آپدیت نمایید. بعد از موفقیت در سئو خود، با یک برنامه سبک اما اصولی، جایگاه خود را حفظ نمایید و به جایگاه‌های بهتری از طریق آن دست یابید.

ارسال نظر