سئو و بهینه سازی

قیمت پروژه سئو

قیمت پروژه سئو چگونه تعیین می‌شود؟

سئو و بهینه سازی شامل علم و دانش و تکنیک هایی می باشد که نتیجه آن به دستیابی به جایگاه اول موتور جستجو میشود.یکی از سوالاتی که برای اکثر افراد مطرح  می باشد،هزینه و قیمت خدمات سئو هست،برای تحمین هزینه و قیمت پروژه سئو عوامل متفاوتی تاثیرگذار می باشند که در موارد زیر به آن ها میپردازیم :

1- براساس جایگاه کلمات کلیدی

سئو باعث هدف گذاری بر فروش و جهت گیری وبسایت می شود و انتخاب کلمات کلیدی براساس سختی آن ها ملاک هزینه و مدت زمان اجرای پروژه سئو می باشند.

تخمین هزینه براساس نوع کلمات و سختی آن ها از نظر قیمت گذاری معمولا ریسک و استرس زیادی را به متخصص سئو تحمیل می‌کند، زبرا زمانی که کلمه کلیدی به جایگاه مد نظر نرسد عملا درآمدی برای او حاصل نمی‌شود.

اکثر مراجعبن جهت درخواست سئو و بهینه سازی در ارتباط با اجرای کار و نتیجه نگرفتن با کلمات کلیدی و نرسیدن به صفحه اول گوگل از شرکت های سئوکار ناراضی هستند.

 تضمین رتبه در سئو امکان پذیر هست؟

کارشناسان و متخصصانی که در حوزه سئو قوی هستند و دارای تجربه اجرای پروژه متفاوت و موفق یا شکست خورده را داشته باشند،اطلاع دارند که ارائه تضمین مالی به کارفرما برای رسیدن به رتبه 1 گوگل یا هر جایگاه دیگری در صفحه اول نتایج جستجو، از نظر اخلاقی و قانونی درست نیست. در نتیجه تمایلی به پذیرش پروژه‌هایی با این طرز تفکر ندارند.

در عرصه سئو و بهینه سازی افرادی هم حضور دارند که به تازگی شروع به فعالیت کرده اند و برای انجام پروژه‌های کوچک هزینه‌های پایینی را اعلام می‌کنند؛ چنین مشتریانی را یک فرصت طلایی برای کسب درآمد بالاتر و یا حداقل کسب تجربه‌ای ارزشمند می‌دانند. سئو تضمینی تجربه‌ای‌ست که حتی در صورت شکست پروژه نیز برای آنها ارزشمند است.

سئو و بهینه سازی

2- براساس آمار ورودی از گوگل

در این روش به جای تمرکز بر تعداد محدودی از کلمات، هدفی مهم‌تر که جذب مخاطب از گوگل و تبدیل آن به مشتری است را دنبال می‌‌کنیم. این کار با استناد به آمار ارائه شده توسط ابزار Google Search Console و بررسی تغییرات آن انجام می‌شود.

معمولا شرکت‌هایی که تجربه کسب جایگاه در عبارات طولانی را داشته و به خوبی ارزش این مدل هدف گذاری را درک کرده‌اند از این روش برای تعیین قیمت خدمات سئو استقبال می‌کنند.

3- تعیین هزینه سئو با توجه به میزان فروش

سئو سایت ، به عنوان مثال در یک فروشگاه اینترنتی می‌توان با استفاده از ابزارهای تحلیلی مانند Google Analytics آمار دقیقی از خریدهای انجام شده به واسطه ورودی گوگل به دست آورد. در نتیجه همان ابتدای پروژه برآورد درستی از میزان فروش فعلی تهیه شده و با تمرکز بر سئو اهداف آینده تعیین می‌شود.

در این مدل کسب رتبه در یک یا چند عبارت به متخصص سئو تحمیل نشده و از طرف دیگر افزایش بازدید از طریق عبارت‌هایی پرجستجو ولی کم ارزش هزینه‌های کارفرما را بی نتیجه نمی‌کند.

4- برآورد هزینه برای خدمات ارائه شده

پس از بررسی سایت و تعیین و هدف گذاری با کلمات کلیدی مد نظر کارفرما می توان زمان و هزینه پروژه و قیمت توسط کارشناس تخمین زده شود 

در این روش ابتدا وضعیت سایت و رقبای اصلی به صورت دقیق بررسی شده و فعالیت‌های مورد نیاز برای بهبود وضعیت سئو در قالب یک پروپوزال ارائه می‌شود.

    نظرتان را بنویسید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*