دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ

 

دیجیتال مارکتینگ یا فرایند مدرن شدن و دیجیتالی شدن تبلیغات به مجموعه کارهایی که جهت تبلیغ بیزینس ومحصولات و خدمات با استفاده از ابزارهای مدرن و دیجیتالی صورت می گیرد گفته می شود. این یک تعریف خیلی ساده از دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتالی بود. در واقع دیجیتال مارکتینگ گسترده تر از دیگر روش های بازاریابی در کسب و کارهای سنتی است.

سبک نوین و مدرن بازلریابی دیجیتال بازاریابی دیجیتال یا همان دیجیتال مارکتینگ روشی جدید در کسب و کارها بوده که به‌منظور افزایش فروش و یا گسترس سهم بازار، توسط ابزارهای دیجیتال فرآیندهای بازاریابی را انجام می‌دهند. اولین بخش مهم در این تعریف، استفاده از ابزارهای دیجیتال و جدیدی است که به‌سرعت در بین مردم فراگیر شده است. دومین بخش مهم مربوط به دیجیتال مارکتینگ، پیدا کردن مشتری‌های هدفمند است. زیرا تا پیش‌از این تعریف با تبلیغات گسترده هم کسب و کارها می‌توانستند مشتری جذب کنند اما هزینه زیادی باید بابت آن داده و مشتری هدف را هم سخت‌تر پیدا می‌کردند.

ابزارهای دیجیتال مارکتینگ

تبلیغات در گوگل

تولید و بازاریابی محتوا

بازاریابی شبکه‌های اجتماعی

سئو وب سایت

بازاریابی درون‌گرا

ویدئو مارکتینگ

 ایمیل مارکتینگ

بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا، قسمتی از دیجیتال مارکتینگ می باشد که در ایجاد و توزیع محتوای ارزشمند، مرتبط و یکپارچه تمرکز دارد و هدف کلی آن، جذب مخاطبین جدید و حفظ مخاطبان قبلی است.بازاریابی محتوا به کسب‌وکارها کمک می‌کند برای افزایش ترافیک وب‌سایت و تولید lead، از منابع قابل اعتماد و مقرون به صرفه استفاده کنند و آن منابع را مدیریت کنند. 

طراحی سایت

کسانی که اقدام به فعالیت در دنیای دیجیتال می کنند در صورتیکه که اقدام به طراحی وب سایت نکنند تعداد زیادی از مشتریان بالقوه را از دست می‌دهند. با طراحی سایت می توان اطلاع رسانی را در فضای جذاب تر ارائه داد و روزانه محتوای آن را باتوجه به نیازهای مشتری تغییر داد.

بازاریابی درون گرا

بازاریابی درون گرا یا بازاریابی ربایشی ، هدف ایجاد ارتباط صمیمی با مشتری می باشد و صرفا فقط جذب آن نمی باشد.اگر مجموعه‌ی فعالیت‌های شما به شکلی باشد که نخستین بار مشتری احساس کند که به سراغ شما آمده و شما به سمت او نرفته باشید، بازاریابی شما از جنس درونگرا [یا جاذبه‌ای] است.

 تبلیغات در گوگل

یکی از مهارت های تبلیغ در موتورهای جستجو و نمایش آن در فضای وب استفاده از تبلیغا کلیکی یا گوگل ادز می باشد.از طریق این روش شما با پرداخت مبلغی به گوگل براساس کلمات کلیدی و کاربردی خود در صفحه اول گوگل نمایش داده می شوید.

ایمیل مارکتینگ

جلب کردن توجه مشتریان روز به روز سخت ر می شود و ابزار ایمیل مارکتینگ یکی از راه های حفظ ارتباط با مشتریان می باشد و هدف از آن ایجاد ارتباط پایدار و همیشگی با مخاطب می باشد. و محتوای تبلیغاتی، ترویجی، پیشنهادی و … دارند و به منظور کمک به ایجاد وفاداری، اعتماد یا آگاهی از برند ارسال می‌شوند.

بازاریابی در شبکه های اجتماعی

در فضای تبلیغاتی استفاده از شبکه های اجتماعی حس تعامل زیادی را بین مشتری و فروشنده ایجاد کرده است.دسترسی سریع و استفاده آسان از اپلیکیشن های اجتماعی در هرسنی میتواند یک ابزار تبلیغی خیلی ساده و ارزان برای کسب و کار شما باشد.

ویدئو مارکتینگ

ویدئو مارکتینگ یکی از روشهای بازاریابی است که در آن مخاطب توسط یک فیلم تبلیغاتی جذب خدمات یا محصولات یک برند می شود.منظور از این فرایند تولید و انتشار ویدیو در وب سایت و شبکه های اجتماعی است که اهداف معرفی محصول و خدمات و همچنین جذب مشتری و افزایش فروش را دنبال کند.

 سئو

سئو موجب ارتقای کلاس کسب و کار شما می شود و یکی از پرکاربردترین روش های تبلیغ در دیجیتال مارکتینگ می باشد که باعث میشود مخاطب با جستجو کلمه کلیدی خود در موتور جستجو آدرس سایت شما را در صفحه اول میبیند و به عنوان مشتری وارد سایت می شود.

دیجیتال مارکتینگ

جهت اجرای موفق دیجیتال مارکتینگ دراختیار داشتن موارد زیر لازم است :

سایت و یا پورتال

قابلیت ارائه مقاله در قالب بلاگ پست

در اختیارداشتن صفحات مختلف در شبکه های اجتماعی

کتاب های الکترونیک، اینفوگرافی، ویدیو 

بروشور و کاتالوگ آنلاین

برندینگ و ابزارهای آن

 ابزارهای ارتباط الکترونیک

خدمات دیجیتال مارکتینگ ماهان

بازاریابی دیجیتال یکی از موثرترین روش های تبلیغات و جذب مشتری می باشد.باتوجه به گسترش و رشد سریع فناوری متدهای دیجیتال مارکتینگ در حال تغییر و آپدیت می باشد. سابقه چندین ساله فعالیت در فضای وب از ابزارهای مختلف دیجیتال مارکتینگ در راستای معرفی هرچه بیشتر و بهتر کسب و کارها به مشتریان استفاده می‌کند.
متخصصان دیجیتال مارکتینگ ماهان با بکارگیری جدید ترین تکنیک های سئو و طراحی حرفه ای وب سایت به شما کمک می‌کند به ساده ترین شکل ممکن در مقابل چشم مشتریان تان قرار بگیرید و ضمن آگاه سازی از برند، محصولات و خدمات خود را بفروش برسانید.

در صورت که نیاز به مشاوره در حوزه دیجیتال مارکتینگ و طرح استراتژی های مناسب در زمینه دیجیتال مارکتینگ ، می توانید با کارشناسان ماهان تماس بگیرید.

 نظر داشته باشید که هرگز یک راه حل ثابت و مشخص برای همه کسب و کارها وجود ندارد و با توجه به نوع مخاطب و وضعیت فعلی کسب و کار شما در بازار استراتژی مشخص می شود. استراتژی های بازاریابی دیجیتال شامل نحوه هدف گذاری، کانال های معرفی شامل سئو ، شبکه های اجتماعی، تبلیغات اینترنتی، ایمیل مارکتینگ و… همچنین برنامه ریزی برای حفظ مخاطب و تبدیل آن به مشتری صورت می گیرد.

ما با تحلیل نیازها و فرآیندهای کسب و کار شما می توانیم پیشنهادات مفیدی در زمینه دیجیتال مارکتینگ به شما ارائه دهیم.

طراح استراتژی بخش بسیار مهمی از طراحی و برنامه ریزی کمپین های تبلیغاتی در حوزه دیجیتال است و باعث می شود که اثربخشی و نرخ بازگشت سرمایه گذاری افزایش یابد.

درخواست دیجیتال مارکتینگ با ماهان

درخواست دیجیتال مارکتینگ برای سایت شما