تفاوت سئو و گوگل ادز

سئو یا ادز ؟ کدامیک برای کسب و کار شما بهتر است ؟

تفاوت سئو و گوگل ادز

سئو ، seo

سئو سایت و یا به عبارتی بهینه سازی سایت در موتورهای جستجو در جهت و راستای   بهتر شدن رتبه در صفحات اول نتایج موتور جستجوی گوگل، یاهو، بینگ و سایر موتورهای جستجوی اصلی استفاده می شود.کاربران موتورهای جستجو برای دستیابی به نتیچه مطلوب در نتایج گوگل و رسیدن به این هدف باید مطمئن باشید که وب سایت شما سازگار با موتور جستجوگر (search engine friendly) است. وب سایت هایی که این سازگاری را دارند به راحتی توسط موتورهای جستجو خوانده می شود و به راحتی توسط مخاطبان استفاده می شوند. شما می توانید روش های سئو را در اینترنت بخوانید و بهینه سازی سایت خود را انجام دهید. اما ایده کلی این است که در وب سایت خود محتواهای منحصر به فرد ارائه دهید.

تبلیغات در گوگل

تبلیغات در گوگل و یا Google Ads یک پلت فرم تبلیغاتی است که مالک آن گوگل می باشد. تبلیغ کنندگان می توانند از این پلت فرم برای درج آگهی های تبلیغاتیشان در صفحه نتایج جستجوی گوگل ، محصولات گوگل (یوتیوب ، جیمیل و غیره) و هزاران وب سایت دیگر استفاده کنند. هزینه پرداخت تبلیغات در گوگل می تواند بر حسب تعداد کلیک هایی که روی تبلیغات انجام می شود (هزینه به ازای هر کلیک یا CPC) یا میزان نمایش تبلیغات (CPM یا هزینه به ازای هر هزار مشاهده ) باشد. کل سیستم ادز به عنوان یک حراج بزرگ به نظر می رسد که در آن تبلیغ کنندگان برای بدست آوردن مکان های تبلیغاتی رقابت می کنند.

تفاوت سئو و گوگل ادز

تفاوت سئو و ادوردز

در هردو پلن ها تبلیغاتی دارای مزایا و معایبی هستند.سایت‌هایی که تازه کار خود را آغاز کرده اند می‌توانند با کمک ادوردز به جایگاه مناسبی دست یابند و از اطلاعات آماری دقیقی که گوگل ادوردز در اختیار آن‌ها می‌گذارد استفاده کنند.
بعد از آن که به جایگاه مطلوبی دست یافتید رعایت اصول سئو و بهینه سازی سایت می‎تواند به حفظ جایگاه شما کمک کند و نیاز به تبلیغات را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. در صورتی‌که در ادوردز انتخاب مناسبی نداشته باشید و یا از فرد متخصص کمک نگیرید هزینه‌های زیادی را بدون نتیجه به شما تحمیل خواهد کرد. هزینه سئو بسیار کمتر از ادوردز است و نتایج آن بسیار پایدار تر خواهد بود. ادوردز سریعتر به نتیجه می‌رسد اما پایداری آن به نسبت کمتر است. سئو باید به صورت مستمر در دستور هر کسب و کار اینترنتی باشد و از قواعد آن پیروی کرد اما در مواردی که به نتایج سریعتری نیاز دارید لازم است از ادوردز استفاده کنید. تجربه و دانش در استفاده از گوگل ادوردز بسیار مهم است اگر از تجربه و دانش کافی برخودار نیستید به هیچ عنوان اکانت گوگل ادوردز نسازید چراکه پول خود را به هدر خواهید داد.

کدام را انجام دهم؟

در صورتی‌که می‌خواهید در نتایج جستجوی مرتبط دیده شوید و بهترین جایگاه را کسب کنید لازم است از سئو و ادوردز به صورت همزمان و به میزان نیاز استفاده کنید. سئو یک راهکار بازاریابی است که نیاز به صرف زمان بیشتری دارد اما هزینه آن به نسبت ادوردز بسیار کمتر است و نتایج پایدار تری هم دارد. حضور در رتبه‌های برتر گوگل به معنی فروش تضمینی خواهد بود. بنابراین اگر بودجه محدودی دارید و نتایج پایدار برای شما در اولویت هستند حتما برای سئو مناسب سایت برنامه ریزی کنید. تحریم‌های گاه و بیگاه آمریکا سبب شده ادوردز در مقاطع مختلف با دشواری‌هایی رو برو شود به همین دلیل لازم است بدانید ادوردز راهکار دائمی و قابل اتکایی نخواهد بود. اما اثرگذاری سریع و هدفمند آن به نحوی است که به این راحتی‌ها نمی‌توان از آن گذشت. 

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
تبدیل کاربر به مشتری

  • مائده عبادی مرداد 12, 1398 در 10:10 ب.ظ پاسخ

    امتیاز بینندگان:5 ستاره

  • پیمان کامران مرداد 12, 1398 در 10:31 ب.ظ پاسخ

    امتیاز بینندگان:5 ستاره

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*