گوگل واقعا از وب سایت های جدید متنفر است ؟

گوگل سندباکس

گوگل سندباکس بسیار شبیه به یک وب سایت جدید است که در زمان مقایسه و بررسی قرار میگیرد ، قبل از رنک گرفتن کامل برای لینکهای ورودی و محتوای در جستجوها کمتر نمایش داده می شود و شما اگر با سنجش SERP آن را بررسی کنید زمان زیادی خواهد برد تا به نتیجه دلخواه خود برسید

گوگل سندباکس ، Google Sandbox یک فیلتر ادعایی است که در وبسایتهای جدید قرار دارد. نتیجه این است که سایت رتبه بندی خوبی برای کلید واژه های مهم و عبارات کلیدی خود ندارد. حتی با محتوای خوب ، پیوندهای فراوان فراوانی و رتبه بندی قوی گوگل پیج رنک ، یک سایت هنوز تحت تأثیر اثر Sandbox قرار گرفته است. Sandbox به عنوان یک پروتکل داوطلبانه برای سایتها عمل میکند، احتمالا برای جلوگیری از افزایش سریع سایتها، جلوگیری از ممنوعیت و تکرار این روند، سایتهای هرزنامه را از بین ببرند.

Google Sandbox هرگز توسط گوگل تایید نشده است. اما بسیاری از جستجوگرها در وجود خود اعتماد دارند، زیرا در هنگام تلاش برای رتبه بندی وب سایت های جدید، جلوه های شبیه به ساندویچ را می بینند.

پس حقیقت چیست؟ آیا Google Sandbox در سال 2018 وجود دارد؟ اگر چنین است ، چگونه می توانید از سایت “سندبلاست” خود جلوگیری کنید؟

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
هدف سئو و سئوکار

برای پاسخ دادن به این سوالات ، من به چندین متخصص در زمینه ی SEO دست یافتم تا در مورد چگونگی استفاده از ساندویچ گوگل در سال 2018 ، براساس تجربه خود در وب سایت های جدید، یاد بگیرند.

Google Sandbox یک تاریخچه مختصر

در سال 2004، وب مسترها و متخصصان جستجوگرها متوجه شدند که وب سایت های تازه راه اندازی شده خود را در چند ماه اول به خوبی در گوگل رتبه بندی نکردند، علیرغم تلاش های SEO خود.

وب سایت های جدید توسط Google به درستی نشان داده شده اند، اما حتی برای کلمات کلیدی و عبارات نسبتا کم رقابت رتبه بندی نشده اند. اما آنها در سایر موتورهای جستجو مانند بینگ و یاهو رتبه خوبی داشتند.

این اثر “گودال ماسهبازی” از چند هفته تا چند ماه طول کشید.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
هدف سئو و سئوکار

در نظر داشته باشید که گوگل می خواهد محتوای معتبر و با کیفیت بالا را به کاربران خود ارائه دهد و ممکن است به وب سایت های جدید با اعتماد اعتماد نداشته باشد.

چه چیزی وب سایت جدید را از رتبه بندی متوقف می کند؟

تخصص، اعتبار و اعتماد (E-A-T) یک وب سایت یکی از مهمترین ویژگی های کیفی برای گوگل است. در بالا از آن، لینک ها و عوامل متعدد متعدد وجود دارد. بسیار بعید است که یک وب سایت جدید بتواند ظرف مدت یک یا دو ماه اعتماد گوگل را کسب کند.

در اینجا لیستی از عواملی است که ممکن است مانع از رتبه بندی وب سایت جدید شود


فقدان محتوا


گوگل ممکن است صفحات کافی در وبسایت شما نداشته باشد تا درک موضوع مرتبط آن را داشته باشد. آنها ممکن است به اطلا
عات بیشتری نیاز داشته باشند تا تصمیم بگیرند که چه کاری با وبسایت شما انجام دهند و چه سطر (موضوع) مربوط به کلمه کلیدی آن متعلق به شما باشد.


عدم سیگنال های کاربر


همانطور که قبلا در بالا ذکر شد، بسیاری از جستجوگرها مطمئن هستند که CTR، میزان بازدهی و زمان توقف در میان عوامل رتبه بندی است. تا زمانی که گوگل دادههای رفتاری بیشتری را برای وبسایت شما پردازش نمیکند و با سایتهای دیگر مقایسه میکند، ممکن است رتبه بندی آن را برای کلمات کلیدی محبوب حذف کند.


عدم پشتيبانی كيفی


لینکهای برگشت (همراه با محتوا و RankBrain) یکی از 3 رتبه برتر در Google هستند. اگر محتوای شما یک نمایه پشتیبان گیری ضعیف داشته باشد و وب سایت شما هنوز به اندازه کافی قدرتمند نیست تا “لینک آب” را از طریق لینک های داخلی منتقل کند، چرا Google آن را بر سایر سایت های دارای لینک های قوی قرار می دهد؟

مطالعه خود در مورد عوامل رتبه بندی نشان داد که همبستگی قوی بین تعداد حوزه های ارجاع و رتبه بندی وجود دارد.

  • پیمان کامران مرداد 6, 1397 در 10:43 ق.ظ

    امتیاز بینندگان:5 ستاره

  • ناشناس مهر 23, 1397 در 10:51 ب.ظ

    امتیاز بینندگان:5 ستاره

  • ناشناس اسفند 28, 1397 در 8:44 ق.ظ

    امتیاز بینندگان:5 ستاره