امکانات گوگل

گوگل چندی پیش ابزار Compare یا مقایسه خود را که این امکان را به کاربران می داد در مورد قیمت بیمه خودرو و اجازه منزل اطلاعات کسب نمایند، از لیست سرویس هایش حذف کرد.
اما هنوز لیستی طولانی از ابزارها و سرویس های مختلف این شرکت وجود دارند که احتمالا از دید پنهان مانده اند و به واسطه امکانات خود قطعا مورد توجه  قرار خواهند گرفت.

Google Keep

گوگل کیپ نوعی اپلیکیشن یادداشت برداری است که هم روی موبایل و هم روی سیستم میتوان از آن استفاده کرد. این اپ طراحی بسیار زیبایی دارد و به کاربرانش امکان می دهد زیباترین لیست ها را از کارهایی که باید انجام دهند بسازند و جالب است بدانید که به لطف این اپ امکان تنظیم «یادآور» یا ریماندر نیز برایتان فراهم خواهد بود.
حتی اگر از سرویس ایمیل گوگل استفاده نمی کنید این امکان برایتان فراهم است تا سبکی شبیه به جیمیل را به یاهو، هات میل یا اکانت اوت لوک خود بدهید و بدون آنکه نیازی به تغییر آدرس ایمیل خود داشته باشید همه این امکانات را به آنها بیافزایید.

Project Sunroof

این ابزار که بر پایه نقشه های هوایی با کیفیت و الگوهای آب و هوایی محلی کار می کند، به کاربران خود امکان می دهد تا میزان پولی که به موجب نصب این پنل ها در مخارشان صرفه جویی می گردد را برآورد نمایند.

تایمر

هر مقدار زمانی که مد نظرتان هست را به علاوه عبارت timer در گوگل جستجو کنید تا تایمری برای شما فعال گردد.

Sky

با مراجعه به آدرس Google.com/sky می توانید به عکس های دریافتی از ماهواره آسمان گرد دیجیتالی Sloan ناسا و تلسکوپ هابل دسترسی پیدا کرده و پهنه بی پایان هستی را مشاهده کنید.

nGrams

یکی از ابزارهای جالب است که به شما امکان می دهد در 5.2 میلیارد کتاب چاپ شده بین سال های 1500 تا 2008 میلادی به دنبال کلمه مد نظر خود بگردید و نحوه کاربرد آن کلمات و فرایند تغییرشان در گذر زمان را مشاهده نمایید.

تلفظ ارقام

آیا دوست دارید تلفظ اعداد و ارقام بزرگ برایتان راحت تر شود؟ می توانید با تایپ عبارت «=English» از گوگل برای تلفظ این ارقام کمک بگیرید.

فونت ها

برای پیدا کردن یک فونت زیبا و استفاده از آنها کافیست سری به آدرس Google.com/fonts بزنید.

Scholar

اگر به دنبال اطلاعات منتشر شده در ژورنال ها و روزنامه های تخصصی هستید، گوگل تدابیری را برای شما اندیشیده تا از طریق ابزار Google Scholar به این اطلاعات دسترسی پیدا کنید.

Google Art

برای تماشای عکس های فوق العاده با کیفیت از آثار هنری و مشاهده تصاویر مربوط به موزه های سراسر دنیا نیز بهتر است نگاهی به پروژه Google Art بیاندازید.

Think Insight

بازاریاب ها نیز برای آنکه بدانند چه کالا و یا خدماتی در صنعت طرفداران بیشتری دارند از Think Insight استفاده می کنند که در واقع حکم یک «برگه تقلب» را برای آنها ایفا می کند.

Google Trends

این ابزار عبارت هایی را نشان می هد که به صورت روزانه بیشتر از سایر کلمات جستجو شده اند. از طریق این ابزار حتی می توانید مشخص نمایید که کلمات مختلف چطور در اثر گذشت زمان، محبوبیت خود را از دست داده اند و از لیست ترندها حذف شده اند.

Google Express

غول جستجوگر حتی سرویسی به نام Google Express دارد که کالاهای مختلف شامل میوه و سبزیجات را به صورت روزانه به مشتریان خود در شهرهایی نظیر سان فرانسیسکو، بوستون، واشنگتن دی سی و شیکاگو تحویل می دهند.

Panoramio

این ابزار گوگل مپس را با عکس های شخصی مردم تلفیق کرده و به آنها امکان می دهد که طرحی از عکس های خود را روی موقعیت های واقعی در سرتاسر دنیا مشاهده نمایند.

Sound Search

ویجت Sound Search عملکردی شبیه به Shazam دارد و به کاربران امکان می دهد شناسنامه ترانه هایی که می شنوند را داشته باشند. این ویجت همچنین لینک مربوط به آن ترانه ها و آهنگ ها در پلی استور را نیز در اختیارتان قرار می دهد تا در صورت تمایل از این طریق خریداری شان نمایید.

Google Translate

با استفاده از این اپلیکیشن می توانید صدا و تصویر مورد نظر خود را به صورت سریع ترجمه نمایید تا تردد در کشورهایی که به زبان های دیگر تکلم می کنند برایتان راحت تر شود.

Google reverse image search

ابزار سرچ تصویر وارونه گوگل به شما امکان می دهد که منبع اصلی یک تصویر را پیدا کرده و به تصاویر مشابه به آن دسترسی پیدا کنید.

BuildWithChrome

اگر تمایل دارید کودک درون خود را زنده نگه دارید می توانید سری به آدرس BuildWithChrome.com بزنید.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
بهترین سبک های طراحی سایت

    نظرتان را بنویسید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*